| Steffana a întrebat:

Mi s-a dezactivat contul de Facebook, cu toate că acum 1 an le-am trimis poza cu buletinul pentru ca mi-am confirmat identitatea. Sunt sigura ca aceasta dezactivare a fost din cauza rapoartelor false. Ce pot face pentru a-l recupera? Orice răspuns primit este bine venit și de mare ajutor.

9 răspunsuri:
| Elelei a răspuns:

Ce iti spune cand vrei sa te loghezi?

| Elelei a răspuns:

Nu e suficient sa ai identitatea confirmata. Depinde si ce postezi, sa nu fii in contradictie cu politica lor.

| Steffana explică (pentru Elelei):

Încarcă documentul de identitate.
OK, și când trimit fotografia îmi spune "Poți încarcă fotografii doar în format JPG"

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ei, lasă că se mai întâmplă! Dacă nu ai postat nimic indecent, ai folosit un limbaj decent si nu ai facut spam, atunci, in mod sigur, e eroare de la ei, trimite-le inca o data copie după actul de identitate si spune-le ca ti-a mai fost facută verificarea identitatii și in anul XXXX
Si-i rogi ca să rezolve eroarea. Probabil că sunt probleme tehnice, odata cu noua interfață happy

| Steffana explică (pentru floresdemayo):

Cum sa le trimit poza cu actul de identitate? Îmi da eroare după ce completez toate câmpurile... Iar când îmi cere pe Facebook sa fac fotografie la poza de buletin? îmi spune "Poți încarcă fotografii doar în format JPG"

| Elelei a răspuns (pentru Steffana):

Verifica formatul in care este facuta fotografia. Poate nu este JPG.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Steffana):

Foloseste si adresele pe care le-am dat aici:
http://www.tpu.ro/......i-cere-sa/
Și ascultă si ce zice @Elelei, verifica daca poza ta e in format JPG, sau in.PNG

| Steffana explică (pentru floresdemayo):

Le-am scris un mesaj, după am atașat și documentul meu de identitate și l-am trimis. Dar cu acest cont al meu ceva e dubiu... Cineva mi-a schimbat adresa de e-mail? Oare sa mai insist în activarea contului vechi dacă adresa de e-mail mi-a fost schimbata de către cineva necunoscut? Mai are sens? Sau las totul în urma și să-mi creez altul nou, și sa o iau iarăși de la capăt, și să-mi securizez contul exact cum trebuie. Chestia e ca pe acel cont aveam 30 k de urmăritori

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Steffana):

Tu cu ce te logai? Cu adresa de email sau cu nr. de telefon?
Ca cineva să iti schimbe tie adresa de email, trebuie sa aiba acces la parola. Tu ai dat cuiva parola ta?
Fiindca o parolă e aproape imposibil de spart, mai ales pe Facebook.

"Oare sa mai insist în activarea contului vechi sau las totul în urma și să-mi creez altul nou?"

Fa-ti un cont nou, dar încearcă să il recuperezi si pe celălalt. Nu ai nimic de pierdut.

Ai avut un nr de 30 k urmaritori la cont sau la o pagină, care era legată de cont?