| DJSpook1 a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de Facebook, mi-a aparut dintr o data pe data de 17 seara cum ca contul mi-a fost dezactivat si ca trebuie sa trimit ceva poza cu un act ca sa dovedesc ca sunt eu, am trimis poza cu buletinul iar acum astept dar tot asa, inca nu am primit nici un raspuns, stie cineva ce as putea face altceva? Precizez ca am contul de prin 2012, nu e fake sau ceva, chiar e al meu laughing)

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu ma intreb e legal si in contextul normelor GDPR ca Facebook sa colecteze datele noastre din buletin? ca evreii astia care conduc Facebook cred ca sunt in stare sa faca altceva cu aceste date sa le vanda sa faca ceva, orice ca sa faca bani.

| Werrich a răspuns:

La fel si la mine, din 2019 am trimis poza cu buletinul si tot mi l-a suspendat, desi era numele din buletin. Pe mine ma au pe lista neagra.

| Yuoia a răspuns:

Nu ai ce face decat sa astepti.
Sunt aglomerati, nu se grabesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta nu se întâmplă datorită unui bun samaritean. Cineva "drag" te-a raportat. Facebook închide tot ce nu trebuie. Eu când raportez cu adevărat conturi false, acelea nu sunt inchise. Eu am avut verificarea identității în 2014. Atunci erau alte reguli și am recăpătat repede contul înapoi. De atunci nu mai pot schimba numele pe Facebook, doar cel real ( cel din CI).

| Totenn a răspuns:

Au foarte multe probleme in ultima vreme. nu cred ca il vei recupera.
pe Instagram e si mai rau, sunt foarte multi in situatia ta, ei spun ca iti dezactiveaza contul pentru ca ai incalcat ceva dar nu e asa