| Cami2003 a întrebat:

Buna!
Mie nu îmi funcționează internet banking pe telefon și nu îmi pot plati taxele de cazare la cămin online. Am fost la mai multe bănci si angajații mi-au spus că acel cont al căminului este deschis la trezorerie, motiv pentru care acolo trebuie sa merg sa plătesc. Întrebare mea este, se poate sa plătesc acea taxa de cazare la trezorerie? Pentru că azi am fost la o bancă BCR, care nu are casierie, doamna de acolo a spus că pot plati tot la BCR, dar la alta sucursala, m-au pus să mă plimb printre sucursale, am fost la 4 bănci până sa îmi spună cineva că nu pot plati decât la trezorerie. Momentan, nu știu exact care e motivul, dar nu se poate plati la la administratorul căminului, folosind cardul.
Va mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se poate face transfer bancar doar daca tu ai deja acces la internet banking la banca ta si evident cusnoti contul Trezoreriei unde trebuei sa transferi banii.
Daca nu, mergi si plateste direct la Administratorul caminului!

| Cami2003 explică (pentru Violleta2022):

Nu se poate plati direct la administrator, din cate am înțeles. Vreau sa merg luni la trezorerie sa vad daca pot plati acolo la ghișeu.

| gugugugu a răspuns:

Unii sunteti de pe alta planeta, jur... in primul rand te duci la banca unde ai cont (orice sucursala, dar cu operatiuni de numerar ca sa poti depune daca nu ai bani in cont), acolo le ceri sa platesti din contul tau catre contul ala de trezorerie si iti fac ei transferul. Cu ocazia asta iti refaci si aplicatia bancara pe telefon. Nu te duci asa aiurea la banci, ca nu poti plati nimic daca nu ai cont. Nu ai cont, atunci te duci la o banca oricare, iti faci cont, iti pui aplicatia pe telefon si platesti. Eu personal cred ca nu ai cont, nu ca nu iti merge aplicatia.

| Cami2003 explică (pentru gugugugu):

Am cont, l-am deschis înainte să înceapă facultatea, pentru că părinții mei să îmi trimită bani. Telefonul meu nu e dintre cele mai performante. Poate fi și asta cauza. Gândește-te că, in afara de WhatsApp sau google, pentru altceva e inutil