| Jack99 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac. Ma simt aiurea. Am impresia ca am crescut fara sa fac nimic, nu am amintiri, faze amuzante, gasca de prieteni, mai nimic. Am facut scoala si atat. Am avut o perioada de timiditate, dar am trecut peste de ceva vreme, dar cumva tot nu pot sa imi creez o viata sociala. Ma simt mai imatur decat cei de varsta mea, desi ma inteleg bine cu lumea in general. Stau la povesti si nu vad niciodata ca s-ar plictisi cineva cu mine. Dar cumva imi lipseste ceva si nu stiu ce, daca imi puteti da unele sfaturi, as fi tare recunoscator.

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Oricine are amintiri.
Că n-ai amintiri extraordinare care să-ți răsară-n minte asta e altă treabă.

Sunt de părere că oricine se simte așa la un moment dat.
Să ai golu' ăla-n stomac și să spui "Nu sunt nimic, nu am nimic"
Probabil e doar o stare nasoală temporară, care o să alterneze într-o bună zi cu una mai pozitivă, dar până atunci, trebuie să conștientizezi că există un început pentru oricine.
Nu vreau să sune aidoma textelor care le scriu majoritatea, de tipu "o să găsești într-o zi un motiv bun, sau o persoană care să-ți demostreze asta"
Porcării.
Spun doar că doar tu ai capabilitatea asta.
Spuneai că te înțelegi cu lumea în general și că ești de părere că nu s-a plicisit nimeni de tine. Ăsta e un bonus.
Poți începe intrând într-o "gașcă", sau poți să-ți creezi tu una. Pur și simplu intri în vorbă cu câțiva, după care începeți să ieșiți constant și poate cine știe, poate îți vei găsi și o tipă care să te atragă. Sau chiar și pe facebook, intră în grupuri, există tot felul.
Și da, vorbesc din experiență.

Ideea e că o să-ți creezi amintiri atât de drăguțe și amuzante încât o să te trezești mergând pe stradă cu un zâmbet tâmp pe față, amintindu-ți de ele.
Sper să reușești și să scapi de stările astea nasoale.

3 răspunsuri:
| SorinelF86 a răspuns:

Daca nu ai 99 de ani nu ai de ce sa te ingrijorezi si daca nu esti multumit inseamna ca nu ai tipul de prieteni pe care ti doresti, nici eu nu am facut cate mi-as fi dorit, dar cam toate amintirile mele "cool" implica consumul de alcool, pana la o varsta mi se parea important, acum nu mai sunt asa mandru de mine. bine ca eu sunt un critic aspru tongue bucura-te de viata si iesi zilnic, o sa apara si amintirile daca faci asta

| FlorinGamingRo a răspuns:

Esti tanar traiesteti viata ai tot viitorul inainte!

| Cosantof a răspuns:

Ramai natural, nu te schimba si invata cat de bine poti.Prietenii vin de la sine. Daca nu crezi ca o sa vina, incearca asta:fii foarte amabil, fii vesel, dar cel mai important:CITESTE MULT! Crede-ma, o sa te ajute! Dar ramai si cat de VESEL POTI TU!