| AalLeExX02 a întrebat:

O intrebare pentru voi fetelor. Cum ii priviti sau ce credeti despre baietii care sunt mai timizi si inchisi. Cei care nu pot zice ceea ce simt foarte usor, deoarece nu au incredere in ei?
Raspunsuri sincere va rog!

19 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Când au încrederea necesară, nu-şi mai văd lungul nasului şi tratează lucrurile cu superficialitate, îşi iau lumea-n cap.

| AalLeExX02 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Dar ce parere ai despre cei care nu au increderea aceea?

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru AalLeExX02):

Am spus, sunt destul de ok până într-un anumit punct. Când capătă prea multă încredere, tratează cu superficialitate, se schimbă şi te determină să-ţi pierzi interesul.

| AalLeExX02 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

De ce crezi tu ca ei trateaza cu superficialitate lucrurile? Poate asa sunt mai visatori.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru AalLeExX02):

Crede-mă,nu sunt o puştoaică de 15 ani. Ştiu ce spun, pentru că am trecut prin asta.Cu timpul, totul se schimbă, oamenii se schimbă, precum şi părerile.

| AalLeExX02 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Stii ca si ei merita sa fie intelesi, le e greu in lume sa se descurce din punct de vedere emotional. Nu stiu peste ce baiat ai dat, dar sa stii ca nu toti sunt la fel.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru AalLeExX02):

Timiditatea trece odată cu timpul.
Dar timpul aduce multe schimbări.

| Xpressurself a răspuns (pentru AalLeExX02):

El este baiatul happy

| RAY a răspuns:

Sincer esti barbat sau despre ce discutam,ce timiditate,viata e o curva pai daca esti o oita viata te va trata astfel, trebuie sa fi deschis,tupeu, smecher, banuiesc ca esti sincer cu fetele, amice sinceritatea e o prostie, infine multa bafta, si da fizicul nu conteaza nici banii sa stii doar sufletul ala invizibil aiurea tu intrebi fetele ce vor pai ele stiu? nu, intreaba masculi care au trecut prin viata gen taicatu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

îmi plac happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, e mai bine sa fie timizi decat increzuti si mandrii. Eu am o parere buna despre ei, pot fi atrasa de un astfel de baiat. Ar fi bine insa ca in timp sa devina mai, deschis, mai comunicativ.

| AalLeExX02 explică (pentru anonim_4396):

Cu timpul, dupa ce cunoaste persoana respectiva, are curaj si isi impartaseste gandurile cu ea. Doar sa stie ca poate avea incredere in acea persoana.

| Xpressurself a răspuns:

Unele ii considera simpatici si draguti pentru ca simt ca sunt in control. cand se trezeste barbatul din baiat si ia atitudine se oftica pentru ca nu-l mai pot purta cum vreau ele. asa ca lasa barbatul din tine sa-si spuna cuvantul. nu te uita dupa mofturile lor ca nu ajungi departe.
nu exista ca nu poti zice ceea ce simti. intra in vorba cu ele si simte-te bine in pielea ta. cele care te plac iti vor arata asta. la inceput trebuie sa te simti bine cu o fata nu sa-i spui ce simti. ii vei spune la momentul potrivit. de accea nu-ti iese pentru ca te porti ca un copil care are nevoie de mama. si fetele nu vreau sa aiba copii in pat ci barbati care sa le faca fericite.

| vaporwave a răspuns:

Ii prefer pe cei care nu spun ce simt nu din timiditate, ci ca sa-si pastreze imaginea aia de "masculi alfa"
stai ce

| Tinna666 a răspuns:

Ma amuza(e de bine)...adica eu sunt genul care spune lucrurilor pe nume si cand vad o persoana mai timida ma gadesc asa, oare cum e sa vrei sa spui ceva, dar sa nu poti...happy

| AalLeExX02 explică (pentru Tinna666):

E tare greu crede-ma, in cazul asta trebuie ca cealalta persoana sa il faca sa zica ce are de zis. Cum a zis Nobody4Nobody, dupa ce prinde incredere nu mai e asa greu.

| Tinna666 a răspuns:

Mereu am incurajat persoanele de langa mine sa spuna ce gandesc happy

| AalLeExX02 explică (pentru Tinna666):

Multi nu au rabdare dupa astfel de persoane si foarte repede incepe sa le ignore.

| Tinna666 a răspuns:

Eu am happy...imi sunt dragi si ma bucur mult cand pot ajuta pe cineva sa treaca peste teama de a comunica, de a spune ce gandeste happy