| tombraiderunderworld a întrebat:

Pisicile se pot atasa la fel de mult de oameni cum se ataseaza cainii?

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu prea. De regulă sunt mai reci şi indiferente. Dar depinde şi de la caz la caz.

| mgtow a răspuns:

Ultima pisica care am avut-o o ducea pe maicamea la statia de metrou si se intorcea acasa, cu toate ca ii taia unghiile "varfurile" si tipa ca in saw 6 laughing ca nu suporta sa i se tina laba.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da sigur.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Da se pot atasa insa nu in numar atat de mare. Specialistii spun ca pisicile nu isi dezvolta un devotament fata de stapan neconditionat asa cum o fac majoritatea cainilor ci doar daca stapanul o merita si daca se creeaza o legatura emotionala intre ei. Chiar daca esti un stapan bun pentru pisica ta asta nu inseamna automat ca ea se va atasa de tine intr-atat cum o face un caine.

Eu n-as vrea sa am langa mine un animal care se gudura in virtutea inertiei ci pentru ca asa simte. Se spune ca pisicile sunt sincere cu sentimentele lor in timp ce cainii au de multe ori un devotament aproape stupid pentru stapani care nu-i merita.

| lpavel a răspuns:

DA! Poate si mai mult daca te porti frumos cu ele nu-ti vor da pace te urmeaza oriunde mergi iar daca stai jos se suie imediat in bratele tale... happy

| PedoBarbie a răspuns:

Fireşte.

| ElenaSA a răspuns:

Da, se ataseaza.Eu citisem ca pisicile uita persoanele. Dar eu am dat pisica parintilor mei pentru ca ei, fiind pensionari, statau mai mult timp cu ea si nu m-a uitat niciodata.Se bucura nespus de cate ori apaream cu toate ca era atasata de parinti.Pe mama o urma peste tot in casa, inclusiv la baie.

| Vi003 a răspuns:

Si ele se ataseaza de stapan, cu toate ca se spune ca pisicile sunt mai atasate de casa, cainii sunt cei care-si iubesc mai mult stapanul. Motanul vecinului meu a murit la o zi dupa ce s-a prapadit stapanul lui. Sunt animale, dar au si ele sufletelul lor.

| Yamaha123 a răspuns:

Da!

| AnneSiAtat a răspuns:

Bună :-h.
pf, pisicile sunt tot animale, și este normal să aibă și ele suflet. o dată ce au suflet, înseamnă că au și sentimente. citește articolul ăsta și poate te convingi:
http://pisicata.ro/sunt-pisicile-la-fel-de-loiale-precum-cainii