| SufletDeCopil a întrebat:

Buna crying plz un sfat nu mai stiu ce sa fac :-s prietenul meu cu care am fost impreuna 4 luni, mi-a cerut sa ne despartim crying tin sa mentinez ca e mai mare ca mine cu 3 ani si poate l-a deranjat asta si acum cateva saptamani am aflat ca prietenul lui cel mai bun s-a indragostiti de mine si ma suna cam des si probabil l-a deranjat si chestia asta crying plz un sfat ce sa fac sa ne impacam ce sa-i zic ce sa fac?:-s nu mai pot plang in continuu si nu mai pot sa ma opresc din plns plzz ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Te opresti din plans,(sa nu ti se strice ochisorii), il vei evita pe amicul x si te faci fata cuminte. Prietenul tau va intelege ca esti fata serioasa si se va intoarce la tine.

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nu faptul ca e mai mare cu trei ani l-a suparat, fiindca diferenta aceasta intre doi oameni care se iubesc e ideala. Ceea ce l-a suparat, cred ca au fost telefoanele prietenului sau caruia nu i-ai inchis telefonul, ba chiar ai si comunicat cu el atata timp incat sa afli ca e indragostit de tine.Trebuia sa opresti imediat orice incercare de declaratie caci puteai banui ca-si spun totul, odata ce sunt prieteni.Ai facut o greseala, fara indoiala, si chiar daca ii vei cere iertare sau ii vei spune ca n-a fost nimic serios, si ca n-o sa se mai repete si el va accepta sa va impacati, increderea sa nu va mai fi niciodata la fel, mereu va fi ros de banuiala. Daca e un baiat generos te va ierta, insa va trebui sa stii mai exact unde sunt limite ce nu trebuiesc trecute daca tinem la cineva.Insa daca nu va trece peste asta, toata intamplarea sa-ti serveasca de invatatura:intr-o relatie increderea este foarte importanta.

| Just mE:x a răspuns:

Sa`ti spun o intamplare din care poate ai sa inveti ceva: O prietena era impreunacu un tip de 5 luni, totul era roz insa de doua saptamani nu mai comunicau el dandu`i ca motiv ca avea "draci" vorba sa, asta se intampla o saptamana zi de zi el avea "draci" ea pangea noi nu mai stiam ce sa facem.sad[este cea mai buna prietena a mea]. Intr`o seara a fost sunata de el era foarte entuziasmata putea chiar trece totul cu vederea, tine foarte mult la el:-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi mai departe, daca a ajuns la concluzia ca trebuie sa va despartiti respecta-i parerea, vrei sa te umilesti? ce rost are, de ce plangi? sunt baiati frumosi si destepti peste tot, uita-te in jur, ridica fruntea, respira adanc si paseste, bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu diferenta de varsta la deranjat, ci faptul ca prietenul lui a pus ochii pe tine. Da-i de inteles baiatului acela ca nu vrei nimic serios cu el si ca tu inca ti la fostul tau prieten.Si nu mai plange ca nu are rost, si eu ma aflu cam tot in aceeasi problema laughingCapul sus si nu mai plange, viata merge inaintewinkingO sa vezi ca o sa va impacati, el o sa vina la tine daca chiar te iubeste, speranta moare ultima. Te pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu cred ca ar trebui sa te **** cu amindoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in situatia tasad numai ca eu i-am oferit 3 ani jumate la inceput eram rece cu el si era totu bine apoi am inceput sa-i fac pe plec totu si acum imi zice ca vrea sa ne despartitcrying nici eu nu mai stiu ce s afac

| maria_4406 a răspuns:

Dat tu nu ai intrebat ce motive are? ar fi fost corect sa ti spuna. poate il suni si l rogi sa ti dea o explicatie.si in functie de asta stii ce ai de facut. daca iti spune ca diferenta de varsta e o problema ar trebui sa i spui ca dragostea adevarata nu are varsta si prejudecati. daca este de vina prietenul lui ar trebui sa va intalniti toti 3 si sa clarificatii lucrurile, tu sa i spui sa nu te mai deranjeze ca l iubesti pe x, si asa.
daca astea sunt motivele se va rezolva cu siguranta. daca nu stai linistita ca este pierderea lui nu a ta.
succes si linisteste te.gandeste te ca si maine e o zi. poate nu era sa fie.sunt sigura ca ti vei da seama singurica!