| LifeIsNotPerfect a întrebat:

Puteți sa ma ajutați? Am un hamster sirian de aprox. 4 luni(Din februarie). Când l-am primit era mic și avea o luna și ceva. La început era foarte dificil. Sarea sa ne muște și era sălbatic(deși trăise într-o cușca de când era născut). Acum ma lasă sa îl hrănesc îmi ia mâncarea din mana dar tot nu îl pot mângâia crying. îl am de ceva timp și chiar îmi doresc sa-l țin în mana sa ma joc cu el îmi dați va rog niște sfaturi cum as putea sa încerc sa-l mângâi?

Răspuns Câştigător
| betina98 a răspuns:

Andreea eu nu am avut decat un singur hamster.Nu prea stiu cum e cu ei, dar stiu ca daca vrei sa il mangai trebuie sa il lasi sa se acomodeze, hamsterii se sperie foarte usor nu sunt ca alte animale. Incet incet vei vedea cum se va obisnui cu tine si il vei putea mangaia. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

Sta blanda cu el,lasa-l sa se acomodeze, fara miscari bruste(le tremura **** de la miscari bruste si tipete) si in cateva saptamana, poate o luna se acomodeaza si nu o sa-i mai fie frica de3 tine ^.^