| ss501 a întrebat:

Recent mi-au venit ochelarii,ba am onsaptamana cu ei. Problema e ca eu la distanta vad corect case strada pomi masini etc numa scris,numere de înmatriculare, semne de circulatie sunt.blurate in fata mea la sa zic 20 de metri. Deci ce depășește de 20 de metri nu e asa clar. Cand am fost acum 1 saptamana la consult a zis ca nu s-a schimbat dioptria si ca e totul ok. Am -1.50 la un ochi si la celalalt -2;,75.Mentionez ca am si pliculetul de la lentila si e la fel ca pe reteta. Dar nu stiu ce sa fac....sa mi se.fi schimbat dioptria in o saptamana sau 2?

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Mergi la alt doctor mai bine.

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Cred ca medicul la care ai fost nu este asa de bun, sau aceasta este capacitatea ochiului tau de a vede. Daca nu ai avut vreo lovitura puternica la cap sau un alt traumatism la ochi in acest timp, este cam imposibil sa iti creasca dioptriile asa mult intr-o saptamana - doua.