| SecretName123 a întrebat:

Sa fiu sincera, eu trimit poze xxx cu mine unui baiat (si el imi trimite mie).Il iubesc mult pe tip.Dar dupa un timp am observat ca dupa un timp un prieten de-al lui mi-a trimis cerere.Demult mi-a trimis-o si nu stiu daca sa i-o accept sau nu. Daca i-as accepta-o cred ca va trebui sa ii trimit si lui poze sau si imi va trimite el poze mai intai.Mie nu ii place de el si nu as vrea sa ii trimit.Eu nu arat decat la cine vreau.Si sunt virgina.Amandoi traiesc departe de mine.Ce ziceti,sa ii accept cererea sau sa i-o resping,avand in vedere ca ii prietenul baiatului caruia ii trimit pozele? Scuzati de intrebare dar va rog sa nu raspundeti aiurea sau rautacios, chiar daca nu va place.

38 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vezi sa nu apara poze cu tine pe tot netul

| LoveSleep a răspuns:

Dă-ne și nouă Facebook-ul tău, să-ți dăm și noi cerere să ne dai și nouă poze.

| EcceHomo a răspuns (pentru LoveSleep):

Trebuie să-i trimiți tu mai intâi, asta e regula casei.

| RainmakerX a răspuns:

Si de unde ai ajuns tocmai la concluzia ca vrea si el poze?
Ti-a spus el asta sau asa e "obiceiul"?

Daca nu vrei sa dai atunci nu dai si gata. Ce se poate intampla?
Sa posteze pozele cu tine pe net? Chiar daca o fac, nu e ca si cum ai mai avea ce face... Atata timp cat nu le posteaza undeva unde le vad cunostiintele tale eu zic sa te multumesti caci e oarecum si vina ta.

Problema e alta. Imi dai impresia ca ai avea sub 18 ani. Daca da atunci e destul de nasol dar repet... e viata ta, treaba ta si trebuie sa suporti eventualele consecinte.

Nu te obliga nimeni sa le dai.

| SecretName123 explică (pentru RainmakerX):

Si daca le-ar pune ce va trebui sa fac? Spune-mi, te rog mult!

| RainmakerX a răspuns (pentru SecretName123):

Ti-as spune dar nu ma pricep mai mult de atat. Iti recomand sa pui o alta intrebare la categoria legislatie si politic cu "ce s-ar intampla daca cineva publica o poza nud cu tine fara acordul tau". Succes!

| SG1995 a răspuns:

Super, daca ai peste 20 de ani, sa-mi trimiti si mie. laughing

| Vieruema2005 a răspuns (pentru SG1995):

Sunteți întregi la minte

| SG1995 a răspuns (pentru Vieruema2005):

Draga copilas, nu pricepi glumele cu subinteles nu intra la categoria asta.

| GoldenZenith a răspuns:

Intrebare: tuturor celor care iti trimit cerere de prietenie le dai poze nud? Daca e asa, nu e bine.

| drutzix a răspuns (pentru GoldenZenith):

Zici tu, sunt sigur ca aia care ii dau cerere de prietenie sunt de alta parere

| GoldenZenith a răspuns (pentru drutzix):

Evident.

| drutzix a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ai schimbat poza cu motanul? sad

| GoldenZenith a răspuns (pentru drutzix):

Da. Îmi deochiati motanul. rolling eyes

| drutzix a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ii poti pune o fundita rosie laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru drutzix):

Nu suporta. phbbbbt

| drutzix a răspuns (pentru GoldenZenith):

Pe tine te suporta sau e pe interes? laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru drutzix):

Pe mine mă adoră. phbbbbt

| drutzix a răspuns (pentru GoldenZenith):

Sau poate te-a vrajit si e un actor foarte bun tongue
Ce tot scoti limba la mine?hee hee

| GoldenZenith a răspuns (pentru drutzix):

Ca să mă laud.

| drutzix a răspuns (pentru GoldenZenith):

Am inteles acum phbbbbt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevar, este o problema dificila. Toate celelalte probleme ale lumii depinde de rezolvarea acesteia.

De ce naiba ai trimite poze nud la straini in care nu poti avea incredere si te pot face de ras prin zeci de alte locuri?

Go ahead!

| Raducons a răspuns:

Daca nu il placi nu are rost sa îi accepti cererea, daca îi accepti cererea nu este obligatoriu sa îi trimiti poze si lui, îi raspunzi numai daca este necesar.

| alin131 a răspuns:

Eu spun sa nu mai trimiti poze cu tine nimanui. S-ar putea sa le posteze pe internet si sa intri intr-o depresie de nu mai sti de tine. O sa iti fie rusine si nu e bine sa suferi.

Nu mai face astfel de poze, fi linistita pentru ca asa e mai frumos si iti sta mai bine.

Daca vrei sa ti cont de ce ti-am spus bine daca nu iarasi bine, sa nu te superi pe mine ca te invat de bine dar nu vreau sa plangi mai tarziu...

Iisus Hristos te iubeste.

| SecretName123 explică (pentru alin131):

Dar eu de unde sa imi dau seama ca le-a pus?

| alin131 a răspuns (pentru SecretName123):

Ia o poza de-a ta si dai google images search si vezi daca apare pe undeva. Oricum nu mai trimite pozecu tine.

| SecretName123 explică (pentru alin131):

Da alin, mersi, dar la mine nu apare acel "cautare dupa imagini".Te rog imi spui cum sa fac sa imi apara?

| alin131 a răspuns (pentru SecretName123):

Pe telefon nu merge. De pe pc images.google.ro si acolo ai buton search images.

| Vanishgold a răspuns:

laughing) tu de la cine primești cereri, imediat trimiți poze sau cum? Îl poți avea la prieteni și atât. Mai gândiți și voi înainte să vă puneți întrebările astea!

| SecretName123 explică (pentru Vanishgold):

Nu,eu doar banuiesc ca imi va trimite el deoarece este prietenul lui

| Anonim820 a răspuns:

Degeaba esti virgina,
n-ai pic de demnitatea
fetele din ziua de azi
toalete publice happy

| RAY a răspuns (pentru Anonim820):

Bravo,ai mare dreptate

| Anonim820 a răspuns (pentru RAY):

Ma spionez O_O

| alin131 a răspuns (pentru Anonim820):

Nu te lua de ea asa. Daca era sora ta mai spuneai la fel? Cum sa ne ierte Dumnezeu greselile cand noi ne purtam urat cu semenii nostri care sunt facuti dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu ca si noi.

| Anonim820 a răspuns (pentru alin131):

Ai si tu dreptate, dar ti se pare normal ce face?
Si daca era sor'mea o incasa mai grav happy

| BogdanKing27 a răspuns:

ĂLA LA CARE IAI dat poze nud cu tine l-ea aratat si la alalalt si de aia vrea ala sa-i acepti cererea mai bine da-i block

| alecse18 a răspuns:

Pai nu esti obligata sa ii trimiti poze, cu pozele acelea ar putea sa le puna pe site xxx sau sa le arate prietenilor sai, si dupa primesti cereri de la toata lumea, folositi snapchat pentru xxx, daca trimiti o poza nud el o vede si dupa 2-3 secunde poza se sterge automat

| BrokenHeartBrokenSoul a răspuns:

Daca vrei, accepta-i cererea, eu nu ma bag.Dar tu de unde stii ca iti va cere poze nud cu tine? Esti clarvazatoare? Poti sa il ai numai la prieteni si atat! Fa ce vrei!