| MareMarius a întrebat:

Sambata urmeaza sa ma duc pentru prima data in Miercurea Ciuc. Mentionez ca nu stiu limba maghiara deloc. Credeti ca o sa am dificultati de exemplu daca merg la un magazin si doresc sa cumpar ceva? Am inteles de la unele persoane ca unii oameni din Miercurea Ciuc chiar daca stiu cat de cat limba romana pur si simplu refuza sa-ti raspunda in limba romana. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu crezi toate prostiile de pe net. Daca mergi la magazin si ceri in Romana categoric o sa te serveasca. Pai sunt si romani care nu stiu deloc maghiara pe acolo.