| offline a întrebat:

Saptamana viitoare trebuie sa dau un casting. Este primul meu casting si sunt foarte emotionata. As vrea sa imi spuneti si mie cam ce probe, intrebari etc. sunt la un casting pentru:
- film;
-muzica;
-reclama;

Ajutati-ma va rog happy! Funda pentru cele mai utile big grin. Multumesc!

1 răspuns:
| Nirvana a răspuns:

Tinand cont ca si eu am trecut prin asta te pot ajuta. In primul rand trebuie sa fii sigura pe tine atunci cand vorbesti. Trebuie sa te uiti in ochii intervievatorului atunci cand vorbesti. Trebuie sa fii atenta la ticurile verbale si la miscarile corpului. E normal sa ai emotii, dar fa ca acestea sa fie constructive. Si in legatura cu intrebarile. Tine de persoana din fata ta. Nu este nimic standard. Cand am dat castingul la teatru am citit o propozitie din ceea ce am pregatit, iar dupa aceea am purtat o discutie libera.La muzica sigur sigur te va pune sa canti ceva, iar la film probabil sa reciti. Asa ca nu strica sa te pregatesti cu ceva. Dar ti-am mai zis, depinde de cel care te evalueaza. Oricum ai grija la emotii. Prea multe nu iti sunt de folos niciodata.