| ioanamaria2000 a întrebat:

Buna! Se poate face nunta si fara domnisoare/domnisori de onoare? Am vazut ca e in fel de trend acum, toate nuntile la care am fost au avut 4-5 domnisoare. Eu nu am decat o singura prietena mai buna, iar sa pun niste tipe random...nu ma încălzește. Multi zic ca nu are cine sa te ajute, ori seara, la masa, sa iti indrume invitatii.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu domnișoarele de onoare îndrumă invitații. Se poate și cu, și fără.

| Lioana a răspuns:

Da. Se poate. Eu nu am avut nici o domnișoară de onoare la nunta. Am avut doar nași.

| wildthing a răspuns:

La noi nici nu cred ca a existat conceptul de domnisoara de onoare pana de curand. E ceva importat de prin vest sau de peste ocean.

| Jessica1235 a răspuns:

La final de august am fost la o nuntă în care nu avea nicio domnișoară sau domnișor de onoare. Legat de îndrumatul la mese, afară era afișat o pagină cu numerele de la mese și la fiecare erau numele celor care trebuia să se așeze acolo, fiecare mergea unde le era locul.