| tsss a întrebat:

Buna seara.Am un laptop Samsung R60 si cam a fost virusat (merge greu). As dori sa formatez hardul si sa sterg windows xp, deci vreau sa fie gol.Stie cineva cum pot face asta?

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Cel mai indicat este sa faci o reinstalare de Windows si la instalare formatezi si toate partitiile, eventual il partitionezi altfel. Vezi insa ca mersul greu poate fi datorat si incarcarii registrilor. Ia intai cc cleaner si da-i o curatare, apoi una cu avira de exemplu si vezi cum se misca.pentru ca formatand totul pierzi toate datele daca nu le ai salvat in prealabil pe altcevahappy Succes!

5 răspunsuri:
| Yang a răspuns:

Prin reinstalarea altui windows iti faci cd, stick sau de pe hard(in cazul win7) si asa iti formateaza tot la crearea partitiilor. Daca stergi tot din pc si nu ai cd pregatit cu win degeaba stergi ca nu mai ai ce face fara win

| mihaelac a răspuns:

Cand reinstalezi xp-ul optezi pentru varianta sa-ti reinstalezi o copie noua de xp si automat se formateaza partitia pe care a fost instalat windowsul (daca aia a fost detectata ca fiind virusata). in rest ca sa formatezi un hard faci un backup la informatiile de pe el dupa care click dreapta partitie Format.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu laptop Samsung r60 si merge stas. 4gb ram hard 256gb bla bla bla...probleme cu placa video.ATI RADEON 256 XPRESS 1250 si nu stiu daca pot sa o schimb cu una macar de 512 straight face astept raspuns big hug thnks:X

| tsss explică:

Vreau sa reinstalez windows 7, de-asta vreau sa fie golhappy

| djluciferus a răspuns:

Cu un simplu cd de boot se poate face totul.Atata timp cat ai unu