| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara! cine crede în faptul că atunci cand cineva face rau, plateste la un moment dat?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu. La fel si cand faci bine.

| MarianWLF a răspuns:

What goes around, comes around, cred in aceasta zicala, am vazut-o manifestandu-se, daca faci rau ti se intoarce, poate asa vrea Dumnezeu.

| relian a răspuns:

Eu cred ca is povesti. Faptul ca se intipla ce spui, is pur si simpli coincidente, ori atit la dus pe respctivul biblica si a patit-o si el, mai devreme sau mai tirziu, dar nu prea atunci cand ei au facut acel rau.

Daca era ceva anume, care sa fi influentat chestia asta, s-ar fi intimplat ceva rau cu el atunci, dar deregula se intampla la distanta mare de la eveniment.

Pe care parte o iei, sau o introci, nu prea se leaga. Daca o bagi pe aiai cu religia, tot nu ieis, daca o bagi pe aia cu mecanica cuantica la fel, nici acolo, mai ales acolo, ar trebuie sa fie clar, imediat sa apara si raspunsu.

Religiosii o baga pe aia, lasa ca are dzeu grija, stie el cand si cum.
Povesti, odata xce nu ai la baza ceva, astea is doara povesti.

Si cum lumea e din ce in ce mai mare, coincidentele tind si ele sa fie la fel, posibilitatea ca si persoana care a facut rau sa pateasca ceva, este mare, de aia de multe ori se intampla.

| gemeni6226 a răspuns:

Am experienta vietii ca asa e.Eu avand peste 60 de ani.

| ALM2000RO a răspuns:

Eu cred în asta.

| Celdrept a răspuns:

Da. Se numește karma, și nimeni nu scapă.

| Bogdan0783 a răspuns:

Eu.Ce oferi ti se intoarce mai devreme sau mai tarziu!

| LG280 a răspuns:

Oricine face rau, mai devreme sau mai tarziu, intr-un mod sau altul, va plati! Este o lege universala a universului!