| anonim_4396 a întrebat:

BUNA seara! credeti ca atunci cand faci rau intenționat, se plătește la un moment dat?

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da! Legile universului spun ca aduni tot ce semeni, adica: atunci cand faci bine, primesti bine inapoi, iar cand faci rau, ti se intoarce raul facut.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Mi-a facut cineva foarte mult rau, si se distrează bine mersi pe banii mei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da-l in judecata si judecatorul iti va da castig de cauza, recuperandu-ti banii. Este doar o chestie de timp... pana se rezolva problema asta.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

L-am dat Vio.Am castigat.A facut recurs, am facut si eu.in ianuarie se judecă recursurile.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistita ca vei castiga din nou. Face asta doar ca sa nu plateasca...dar de data asta va fi sentinta definitiva si nu va mai avea incotro ca va fi executat luandu-i-se banii din cont.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Asta stiu draga mea.Ma dat si el in judecata si imi cere daune.Nu a obținut prima data asta, sper sa nu obțină nici in februarie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are cum sa obtina nimic, fiindca ai castigat primul proces si judecatorul nu isi poate schimba parerea peste noapte.
El te-a dat in judecata fiindca nu vrae sa plateasca si mai vrea sa traga de timp... dar stai linistita, mergi si aprinde o lumanare la biserica, daca te ajuta si esti credincioasa, ca ti se va face dreptate si el va platii cu varf si indesat, inclusiv cheltuielile de judecata.
Niciodata, dar absolut niciodata sa nu te rogi pentru raul cuiva, ci numai pentru binele tau, ca totul sa fie in final bine pentru tine.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

M-am rugat mult la Sf Mina. Ma ajutat.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Vio,tu crezi ca cine inseala o data, de 2 ori partenerul, mereu o va face?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, un om care inseala odata va insela intotdeauna, fiindca oamenii nu se schimba niciodata, doar se prefac, unii chiar jura ca se schimba, pana trece pericolul si imediat cum se simt confortabil, inseala din nou.
Personal, nu am dat niciodata a doua sansa mincinosilor si prefacutilor, fiind un lucru pe care-l detest cel mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Și-a înșelat partenera de ziua ei de nume, si pentru ca i-am zis la sora ei, m-a dat el pe mine in judecata

| Mosotti a răspuns:

Nu se plateste, daca s-ar plati, ar inseamna ca toata clasa politica din lume ar fi trebuit sa plateasca, lucru care de generatii nu se intampla.

| J0B0MAT a răspuns:

Vrei să îi faci rău tipului din Dudești?

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Nu.In dudești caut o femeie necăjită, saraca care creste un nepot.

| Apokales a răspuns:

Nu, clar nu. Sunt pure coincidente momentele cand se ajunge sa pateasca ceva rau persoana care a facut raul intentionat.

| ALM2000RO a răspuns:

Clar!

| Cavaler001 a răspuns:

Da.
S-o distra acum pe banii tai, dar va pierde pe alta parte mult mai mult.
I se vor lua banii din cont daca-i mai are. I se va pune poprire pe salariu daca e angajat sau sechestru pe bunuri daca are.
Daca n-are nimic n-ai ce sa-i iei.
O lumanare la biserica nu te ajuta mai mult decat un avocat bun. Daca ar fi dreptate in toata lumea nu ar castiga niciodata cei vinovati..asa ca. spera sa castigi si poate ai noroc.
Iar cu inselatul, poate chiar majoritatea inseala, dar partenerul nu stie sau nu-l intereseaza ca o face si el. Sper sa ma insel, dar cam asta e trendul.

| anonim_4396 explică (pentru Cavaler001):

Am castigat prima data, acum in ianuarie se judecă recursurile

| Cavaler001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru Cavaler001):

Multumesc!