| BogdanIvasciuc a întrebat:

Buna seara! Dacă o fata care mi-a atras atenția și s-ar putea să mă placa, cum se explică faptul că vrea să vorbim prima dată prin mesaje sau vrea sa o sun? Vrea sa am mai mult curaj?

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Vorbeste prin mesaje in prima faza, o zi sau doua, dupa intreab-o simplu daca poti sa o suni video sau daca vrea sa va vedeti pe weekend, nu trebuie sa insisti daca nu vrea, doar intrebi fara sa pui presiune.

| dullcat a răspuns:

Buna.Deocamdata puteti vorbi prin mesaje pe social media, mai ales daca ai emotii.De sunat va sunati voi mai incolo, eventual dupa ce sunteti confortabili unul cu altul. Daca nu stii ce sa-i spui la telefon s-ar putea sa nu-i faci o impresie buna, de aceea e mai ok sa incepeti cu mesajele.Bafta.

| lpavel a răspuns:

Pai daca ti-a zis ca vrea sa vorbiti prin mesaje atunci de ce crezi ca ar vrea s-o suni? Vrea intai sa vorbiti prin mesaje sa vada ce e de capul tau, sa se complice cu tine sau nu. E mai simplu sa-ti dea papucii daca a vorbit cu tine numai prin mesaje... Daca va vrea sa vorbiti si vocal atunci relatia devine mai serioasa.

| BogdanIvasciuc explică:

Pai și cum fac sa vorbesc cu ea vocal sau fata in fata?