| RAY a întrebat:

Buna seara, de ce ne doare adevarul cand il auzim? Am simtit o frustrare non rationala, rational este sa accepti adevarul, dar partea emotionala ne rapeste ratiunea

Răspuns Câştigător
| Theo94 a răspuns:

Nu, dar uneori inveti pentru ca scoate in evidenta defectele tale.
Daca e critica constructiva e si mai bine.
De multe ori critica mai ales critica constructiva ajuta la a te cunoaste mai bine prin dezvaluirea lipsurilor, defectelor tale de care tu nu erai constient inainte si ulterior te perfectionezi atat cat se poate.

A critica pe cineva in sensul de a batjocori, aia nu e critica.

11 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Pentru ca suntem nascuti in minciuna si suntem invatati de mici sa mintim in legatura cu orice.

| Theo94 a răspuns:

Depinde ce adevar auzi. In multe cazuri te bucuri sa il auzi.

| RAY explică (pentru Theo94):

Critica ca altceva ce sa auzi

| Theo94 a răspuns (pentru RAY):

Lauda, sau ceva favorabil tie, bine inteles nu tot timpul.

| RAY explică (pentru Theo94):

Tu te bucuri cand te critica cineva/

| RAY explică (pentru Theo94):

O întrebare persoanala de curiozitate, pe ce profil ești la facultate?

| Theo94 a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt la facultate si nici nu am facut vreuna.

| Theo94 a răspuns (pentru RAY):

Btw "EGO" de George Bacovia, frumos.

| RAY explică (pentru Theo94):

Dar ești cult, asta îmi place

| Theo94 a răspuns (pentru RAY):

Nu, dar uneori inveti pentru ca scoate in evidenta defectele tale.
Daca e critica constructiva e si mai bine.
De multe ori critica mai ales critica constructiva ajuta la a te cunoaste mai bine prin dezvaluirea lipsurilor, defectelor tale de care tu nu erai constient inainte si ulterior te perfectionezi atat cat se poate.

A critica pe cineva in sensul de a batjocori, aia nu e critica.

Răspuns utilizator avertizat