| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara.
Eu sunt ciocolatiu spre creol la culoare! De ce naiba ma atrag asa mult blondele cu ochi albaștri /verzi? Restul nu prea ma impresioneza fizic și dacă ar avea IQ 300 nu m-ar atrage, cred ca e ceva involuntar nu înțeleg explicația.
Eu sunt țigan /maghiar /Neamț, maica-mea era ca mine fizic, taică-meu blond cu ochi albaștri, taică-său era maghiar /Neamț. Deci, de ce ma atrag blondele asa mult în loc sa ma atragă brunetele? Efectiv eu ador blondele!
E un paradox! Eu nu as putea sa stau cu o țigancă nici dacă mi-ar da 5000 de euro pe zi, nu ma atrag deloc! Care e explicația?

Răspuns Câştigător
| Radaaa a răspuns:

Exista și tiganci albe bby, dacă mergi la Cluj sau Mureș vezi Numa tiganci blonde cu fuste lungi laughing mda, nu știu de unde vine psihologia asta, exact asa e și la mine, ma atrage exact opusul meu, dar niciodată n-am înțeles de ce.

| anonim_4396 explică (pentru Radaaa):

Eu îmi dau seama după vocabular și fizionomia feței când cineva e rrom, indiferent dacă e blonda sau nu.
Deci nu sunt singurul vad laughing
Nu am nimic cu țigăncile, nu sunt rasist, dar pur și simplu nu ma atrag! De la mine din partea de rromi din familie toți sunt atrași de țigănci, toți sunt însurați cu țigănci brunete (creole) pe mine astea care arata ca mine nu ma atrag fizic. Sunt țigănci foarte frumoase, nu m-am exprimat eu corect 100% dacă o țigancă ar fi blonda și nu ar avea accent de țigancă sau fizionomie tipica țiganilor as sta cu ea! Dar sa nu aibă vocabularul acela de mahala. Sa fie diferita, ca unii Rromi sunt mai civilizați decât romanii, nu sunt toți la fel.
Dar da, sunt țigănci foarte frumoase și negre, dar nu îmi plac mie. Dar ar fi o provocare sa cunosc una cu ochi albaștri și care se comporta civilizat, e educata, cred, ca poate m-ar impresiona, ca sunt foarte frumoase dar as alege mereu o blonda în detrimentul unei brunete.
Ăștia de la mine îmi spun sa îmi i-au o țigancă (creola). Eh, nu decid ei acest lucru! Eu sunt diferit! Semăn pe gena lui tata nu a lui mama și sunt mândru de asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Îmi spuneau înainte când agatam gagici, mai aveam relații, depresia mi-o dat temelie! Acum nu mai spun nimic!
Dar; încep usor, ușor sa îmi revin.
Oricum e greu sa te ia o româncă dacă arăți ca un Țigan, degeaba ești tu civilizat ca ești etichetat de societate din cauza fizicului fără a fi cunoscut de către ei! Te baga în aceeași oala cu ceilalți fără sa te cunoască, nu toți, vorbesc de o anumita categorie! Am avut o relație cu o blonda, și ea era maghiara, dar anturajul m-au tras în jos, nu aveam aceeași gândire ca acum, asta nu mai contează oricum, trecutul e trecut. Chestia e de atracția asta fizica.eu fizic nu semăn deloc cu taică-meu.

| Radaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e adevărat, sunt multe romance cărora le plac baietii mai bruneți, crede-ma, nu toate sunt atrase de spălăciți! Și țiganilor le plac blondele la maxim, și sa fie cat mai albe(asta contează mult la cei de mătase) eu sunt tiganca cu traditii si majorotatea își iau neveste cat mai albe,

| EcceHomo a răspuns (pentru anonim_4396):

"Nu am nimic cu țigăncile, nu sunt rasist". laughing)
Nici nu ai cum, ești țigan.
Vrei urmași din ce în ce mai puri, asa voia și Hitler. Clar ai ceva mai mult de la bunicul tău neamț.

| anonim_4396 explică (pentru EcceHomo):

Sunt, dar foarte romanizat, nu sunt ca cei care ne fac de ras peste tot.

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Extremele se atrag se zice.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Da man dar la mine în familie toți sunt cu țigănci rolling on the floor aia de pe gena lui maica-mea. Eu nu semăn deloc pe maica-mea și taică-meu, sunt mult mai înalt decât erau ei, mult mai inteligent (dar bleg) sunt sigur 100 % ca semăn pe bunicul meu Neamț. Adică, mie mi scârbă și de manele, când ii vad pe aia ca asculta manele; mi se pare dezolant nu știu, stârnesc mila parca rolling on the floor
Dar cred ca parțial ai dreptate dar nu în întregime, mullti Rromi când aud de blonde li se fac scârbă, nu ii atrag deloc blondele.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

E irelevanta etnia, rasa, culoarea, gusturile nu se discuta. Blondele chiar sunt faine.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu, nu e un paradox, DELOC
trebuie sa intelegi cum se formeaza in creierul unui tanar ideea de "femeia visurilor" si anume, experientele care le are pana la pubertate, iar la pubertate i se inradacineaza ideea, ambele chestii se fac ABSOLUT INCONSTIENT

ca sa iti dau un exemplu, eu sunt INNEBUNIT dupa Barbara Palvin (care e pur ariana, ca figura) si, SI Freida Pinto (care arata ca o tiganca, cel putin asta ar gandi majoritatea romanilor cand vad o indianca cu pielea inchisa la culoare) insa cineva ca Kate Upton ma lasa rece (chiar daca numai nu, nu as zice la o adica... DEH, TOTUSI big grin)

| oglindasultanului a răspuns:

Pentru ca lumina, si culorile deschise, ne fac sa ne simtim "vii". Esti satul de intuneriul care-l cari.

| ShaOfHatred a răspuns:

Cuiva îi place perfecțiunea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Virgin nu mai sunt nici eu de mult timp, pana sa nu ma îmbolnăvesc de depresie și sa ma îngraș nu aveam probleme, am avut câteva relații. Îmi plac blondele de mic copil, am 29 de ani.

| Fabianaa a răspuns:

Nu e nimic rău să te atragă un anumit lucru. Nu trebuie sa te gândești ca e moștenit genetic. Fiecare se simte atras de diferite lucruri, ție pur și simplu îți plac blondele.

| MetisuI a răspuns:

Cu ce fete de pe TPU ai face sex?

| anonim_4396 explică (pentru MetisuI):

Cu tine nu orisicum rolling on the floor