| Ionel25631203 a întrebat:

Buna seara fratilor, ieri stand asa m-a lovit o idee deci amu dupa ce se termina razboiul Romania s-ar mai putea uni cu Moldova? Va rog fara glume proaste, parca razboiul s-a accentuat ca NATO nu a vrut sa plece nu? Dar daca prin absurd Romania ar iesi din Nato s-ar mai putea uni cu noi? Va rog fara glume sau luat la misto numai bine ciao

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

România s-ar fi unit demult cu Moldova dacă Moldova ar fi vrut,
Dar Moldovei îi place să fie independentă.
Degeaba vreți voi populația dacă conducerea voastră (pe care tot voi o alegeți) nu vrea.
Unire cu forța nu există.
Ăla e viol.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Ionel25631203 : m-a lovit o idee drci amu dupa ce se termina razboiul Romania sar mai putea uni cu moldova"

sar, dar ceam avea de câștigat?

| EuSuntMarius1 a răspuns:

Sincer nu cred, pentru că dacă ne unim cu ei statul român va trebui să ofere pensii, alocații, să facă renovări, drumuri, etc și nu are rost