| aurelgabriel a întrebat:

Buna Seara!
Lucrez la o fabrica mai mica si am si eu o intrebare cam caraghioasa dar serioasa.
E normal ca fabrica respectiva sa aiba toaleta pentru cele de la birouri la receptie,separata fata de cea din productie, o usa separata in receptie pe care scrie grup sanitar?
Scuze categoria,

Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

Exact asa e si la mine la serviciu,"sclavi "au o baie separat de cei de la birouri

| aurelgabriel explică (pentru SilentRain):

Da inca ce toaleta au dansele stiu de cand am fost la interviu, tot comfortul, oglinda, hartie separata langa chiuveta si uscator de maini au si noi daca avem hartie ne stergem daca nu, nu.
Operatorii avem wc-uri turcesti. Dansele nu

| SilentRain a răspuns (pentru aurelgabriel):

Da iti cunosc durerea, hartia igienica e doar un mit, folosesti ce ai la tine, soseta, maneca
Nu e corect dar asa e viata, csf n-ai cfs
In ce fabrica lucrezi?

| aurelgabriel explică (pentru SilentRain):

Zona De Vest a Tarii

| SilentRain a răspuns (pentru aurelgabriel):

Si in ce domeniu?
Eu lucrez in fabrica mare cu peste 200 de angajati

| aurelgabriel explică (pentru SilentRain):

Domeniul electric, 450 de angajati maxim.
Dar niste toalete de cea mai joasa speta, mi-e scarba sa merg la ele, daca as putea sa tin in mine decat sa merg, si pe ele le doare la patina, au tot comfortul.

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da pai la ei c.acatu nu pute a c.acat ci a levantica.Asa e cred ca peste tot

| immaBeast a răspuns:

Oare asa sa fie?
Aveti dreptate...si nu prea!
Lucrez intr-o firma cu maxim 300 de angajati si este exact la fel, fetele de la birouri / directoare au baie separata de a noastra, de ce?
Pai...la noi am observat ca nu prea stie lumea sa pastreze curatenia.
Cum este sa mergi la toaleta si sa descoperi ca " taranul " care a fost inaintea ta nu a tras apa dupa el?
Cum este sa vezi ca iese cineva de la baie si nu se spala pe maini cu apa si sapun lichid? ( da, noi avem asa ceva )
Sunt angajat de vreo 8 luni in fabrica asta, de 8 luni de zile este pus o hartie pe usa wc-ului pe care scrie : " Nu va suparati ca intreb, asa faceti si la dumneavoastra acasa? "
Ca sa iti dai seama cum este la noi, in situatia asta...nu-i normal sa ai wc separat?
Parerea mea...

Întrebări recente