anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Nu reușesc sa trimit cerere de prietenie pe Facebook unor persoane din străinătate pe care as vrea sa le am în lista mea de prieteni. Cand trimit cererea îmi apare mesajul " Cererea de prietenie nu a fost trimisă. Se pare că nu cunoști această persoană" Oare de ce? Dau funda, dau tot!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Care este meritul tau? si care este contributia ta adusa acestei comunitati?
cand iti vei raspunde la aceste intrebari, vei afla ce este de fapt gresit!
cei care dati raspunsuri doar cu chatGPT sunteti la fel de ilustri precum semi-doctii care fac plagiat in doctorat!

Nu ma intelege gresit nu am nimic cu tine, la fel de bine ma deranjeaza si ceilalti care "triseaza" prin acest mod.
Daca as fi eu ownerul TPU, as incepe sa banez cativa utilizatori ai AI-ului.
A.I-ul cu siguranta este ceva destept, dar nu consider ca aici, pe aceasta platforma ar trebui aplicat in mare masura, mai ales nu majoritar raspunsurilor pe care le dam!
daca se va pune o taxa de 100 de euro/dolari pe luna pe acest "AI", sa vedem care ar mai intra pe TPU si alte siteuri si ar posta benevol raspunsuri date de o aplicatie pe care el o plateste!
Dar asta este omul in general dotat cu materie cenusie dar tabula rasa cand vine vorba de omenie si maestru de rang inalt al egoismului, exemplu pentru voi >cand e gratuit ocupa cu harburile "da Germania" 4 locuri de parcare, daca in acea zona se introduce parcare cu plata, ce sa vezi, duce harburile intr-o zona in care stie ca nu este cu plata... deci specific meltenesc si umanwinking
Omul singur are capacitatea de a se da mare dar si pe cea de a se indoi de sine, in egala masura, inger si demon nu poate fi o forma de stabilitate sau echilibru in acest context, uman.

Succesuriwinking

5 răspunsuri:
| anonym2024 a răspuns:

Facebook implementează anumite măsuri pentru a preveni spamul și utilizarea neadecvată a funcției de cereri de prietenie. Unul dintre motivele pentru care nu poți trimite cereri de prietenie către persoane din străinătate ar putea fi faptul că au configurat setările de confidențialitate astfel încât să primească cereri doar de la persoane pe care le cunosc deja sau de la persoane care sunt într-un cerc social comun.

Există câteva recomandări pe care le poți lua în considerare pentru a încerca să rezolvi problema:

Completează profilul: Asigură-te că profilul tău are informații complete și că este public pentru a permite altor persoane să te găsească și să te adauge în lista lor de prieteni.

Într-o rețea comună: Dacă există prieteni comuni pe Facebook cu persoana căreia vrei să îi trimiți cererea, poți încerca să îi adaugi atunci când aveți prieteni comuni.

Trimiteți un mesaj: Înainte de a trimite cererea de prietenie, poți încerca să trimiți un mesaj direct persoanei. Astfel, poți să explici motivul pentru care vrei să fii prieten și să întrebi dacă este de acord.

Respectă limitele de trimitere a cererilor: Facebook are limite privind numărul de cereri de prietenie pe care le poți trimite într-un interval de timp. Asigură-te că nu ai atins această limită.

Așteaptă o perioadă: În unele cazuri, trebuie să aștepți o anumită perioadă înainte de a trimite mai multe cereri de prietenie dacă ai fost respins de către alți utilizatori.

Dacă toate aceste sugestii nu rezolvă problema, poate fi util să consulți și documentația de asistență a Facebook sau să contactezi direct echipa de suport a platformei pentru asistență specifică.

| Simpatic a răspuns (pentru anonym2024):

Se pare ca iarasi a revenit moda spammerilor care dau raspunsuri cu ajutorul chatGPT

| anonym2024 a răspuns (pentru Simpatic):

Ce e gresit in asta?

| Decebal a răspuns (pentru Simpatic):

De ce ești frustrat " simpatic'ule" Eu apreciez și primul răspuns - e stufos, e mare, lung, argumantat și n-am cum să nu-i mulțumesc și lui anonym2024 pentru răspuns...dar, după o lungă pauză meditativă indicată de chatGPT declar răspunsul tău câștigător. Trebuie să gândim cu capurile noastre, să gândim naiv, pervers, agramat dar gândurile noastre să fie! O zi buna dragilor!

| Simpatic a răspuns (pentru Decebal):

Nu este frustrare, am spus pur si simplu parerea mea posibil subiectiva atat tot.
In curand vom avea o tara plina de doctoranzi carora le-au scos diplomele softurile de AIwinking
Multumesc pentru funda!

| Simpatic a răspuns (pentru anonym2024):

Care este meritul tau? si care este contributia ta adusa acestei comunitati?
cand iti vei raspunde la aceste intrebari, vei afla ce este de fapt gresit!
cei care dati raspunsuri doar cu chatGPT sunteti la fel de ilustri precum semi-doctii care fac plagiat in doctorat!

Nu ma intelege gresit nu am nimic cu tine, la fel de bine ma deranjeaza si ceilalti care "triseaza" prin acest mod.
Daca as fi eu ownerul TPU, as incepe sa banez cativa utilizatori ai AI-ului.
A.I-ul cu siguranta este ceva destept, dar nu consider ca aici, pe aceasta platforma ar trebui aplicat in mare masura, mai ales nu majoritar raspunsurilor pe care le dam!
daca se va pune o taxa de 100 de euro/dolari pe luna pe acest "AI", sa vedem care ar mai intra pe TPU si alte siteuri si ar posta benevol raspunsuri date de o aplicatie pe care el o plateste!
Dar asta este omul in general dotat cu materie cenusie dar tabula rasa cand vine vorba de omenie si maestru de rang inalt al egoismului, exemplu pentru voi >cand e gratuit ocupa cu harburile "da Germania" 4 locuri de parcare, daca in acea zona se introduce parcare cu plata, ce sa vezi, duce harburile intr-o zona in care stie ca nu este cu plata... deci specific meltenesc si umanwinking
Omul singur are capacitatea de a se da mare dar si pe cea de a se indoi de sine, in egala masura, inger si demon nu poate fi o forma de stabilitate sau echilibru in acest context, uman.

Succesuriwinking