| Kiwibibilă a întrebat:

Buna seara, oameni frumosi!
Am pus in urma cu ceva timp intrebarea "de ce nu aveti poza de profil?" si majoritatea raspunsurilor erau ceva gen "pentru ca sunt urat". Si m-am intristat vazand ca sunt oameni carora le este rusine sa se afiseze public. De ce faceti asta, oameni frumosi? Ieri am mai pus o intrebare baietilor, daca va plac fetele nemachiate, si erau doi frumosi care mi-au spus ca sunt foarte urata, si eu chiar m-am pus sa ma uit la poza mea de profil si sa ma intreb " man, chiar sunt urata? Ce e naspa la mine, ce trasatura atat de neobisnuita am ca sa fiu urata?" Si pana la urma, cine poate spune ca cineva e urat si altcineva e frumos? Sau, de ce ar fi cineva urat si cineva frumos? Si voi, cei care aruncati sageti in altii, va credeti atat de frumosi incat sa spuneti asta despre altcineva? Va rog pe cei care faceti alti oameni pe site-ul asta urati, va rog sa va puneti si voi poze de profil cu voi ca sa fie egalitate. Si chiar daca nu, nu mai aruncati vorbe rele in altii! Nu mai faceti asta, oameni buni, oameni frumosi! Nu va mai vedeti prin ochii celorlalti, cantati pentru urechi, pentru suflete, nu pentru ochi! Sunteti frumosi, dragii mei, foarte frumosi! Cine va respinge din cauza fizicului nu va merita, sunt prosti. Aveti numai o viata, iubiti-va foarte mult!
Da, Ray, si tu esti frumos, foarte frumos!

Răspuns Câştigător
| GalwayGirl a răspuns:

Deci ca sa o spun asa ti-ai cam cautat-o cu lumanarea!
Eu nu-ti spun ca esti urata ( nu a spus asta nimanui, eu nu critic), esti chiar draguta, dar inceteaza sa pui intrebari degenul pentru ca s-ar putea sa starbsti lumea impotriva ta.
Dar o sa te intrebi, de ce?
Iti raspund eu, tara in care te afi este Romania, si aici esti marginalizat ca dracu'.

Pot spune ca raspund in numele tuturor la prima ta intrebare, "De ce nu aveti poze de profil?"
Unii vor sa-si pastreze identitatea, pentru a nu se face de rahat cu intrebarile /raspunsurile pe care le dau/pun.SAu pur si simplu nu vor ca lumea sa stie cine sunt.Sunt si persoane carese cred prea "urati".La aia n-ai ce sa le faci, odata ce le-a intrat acest rahat in cap nu-l mai scoti!
Decat sa stai 10 ani sa le explici ca fiecare are o latura frumoasa, si ca nu sunt urati, asa cum cred ei, mai bine iti pui streangu' de gat!

Acum serios? Te-ai apucat sa intrebi baietii din ziua de azi, daca le plac fetele nemacchiate?
Fata mea acum nu mai sunt"gentalmani", acum sunt numai cocalari care doresc fete cu forme, pe care le pot folosi ca sa isi bage p****u in ele.
Si cam atat am avut sa-ti spun!
Am vrut sa te readuc cu picioarele pe pamant.

Acum serios nu suntem in basme si povesti...

80 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Hai sa fim sinceri dragi mei conteaza cum aratam dar ne mintim ca nu conteaza ca asa e natura umana mereu ne mintim, dar te poti accepta sau sa isi imbunatatesti fizicul

| T0T a răspuns (pentru RAY):

E scump însă ca și calitate preț totuși e altceva față de iphone. LG G6 însă nu e așa scump.Mai îmi place LG V10 sau V20 sau Huawey p10

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Faza la mine e că nu mă consider nici urât, nici frumos. Nu sufăr nici de mine dar nu am niciun motiv să mă consider urât atâta timp cât unii săracii chiar au probleme cu acest aspect...Eu sunt pe principiul că ai atât dreptul să mă placi fizic sau nu și dacă constituie un aspect important pentru tine, ai dreptul să stai în preajma mea sau nu. Însă nu am genul de complexe și nu am avut niciodată...

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

IOS-ul face toţi banii. Am iPhone 4s de 4 ani şi merge ca în prima zi. Bateria a trebuit să i-o schimb odata ce-i drept dar în rest n-am avut probleme gen restarturi din fabrică din juma în juma de an ca la Androiduri. Nu ma zic că nu am viruşi sau orice alte probleme de **** pe care le ofera Androidurile. Şi am mulţi prieteni cu iPhone-uri vechi de 3-4-5 ani care la fel, merg ca noi. Până nu îl ai la mână nu poţi să spui că e un rahat.

| T0T a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Viruși ai dacă nu știi să umbli pe el laughing Nu pot să îmi dau cu părerea de fluența sistemelor de operare însă Android mi se pare mult mai la îndemână și de asemenea sunt mult mai multe aplicații pe el!

| RAY a răspuns (pentru T0T):

Am sa vad man ce am sa fac

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Eu glumeam, nu vorbeam serios,, si eu arat a om normal, nu mi-e rusine sa ies din casa, adica ma incadrez in tiparul unui om cu constructie normala a fizicului.

| Kiwibibilă explică (pentru RAY):

Nu-i adevărat darling, cum a spus şi GalwayGirl, asta e România. În Occident nu vezi aşa ceva, să se ia cineva de fizicul tău. Românii sunt foarte fiţoşi. Când am fost în Belgia am observat că atunci când oamenii ieşeau în oraş se îmbrăcau în haine de casă, papuci chiar, prea rar vedeam o femeie machiată sau macar putin aranjată, acolo conta mai mult felul în care vorbeşti, te comporţi decât felul în care arăţi.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eu cred că ești totuși urât...Cel puțin de la ridurile adunate în ultimii 14 ani laughing

| RAY a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Draga fizicul conteaza oriunde pe planeta asta, asta e prima impresie aspectul fizic, nu e vorba de Romania pur simplu oamenii frumosi sunt mai populari si mai iubiti decat cei care sunt urati, nu se ia de fizicul tau ca nu e frumos dar tot prima impresie este aspectul fizic, sa nu crezi ca acolo vezi urati cu fotomodele sau invers

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

Nu-i adevărat, ba chiar în Appstore sunt cam toate aplicaţiile de care ai nevoie, dar sunt puţine şi verificate, sigure. În Magazin dacă îţi trebuie o aplicaţie pentru ceva trebuie să descarci vreo 4-5 până dai de una bună. Cât despre viruşi, nu ştiu ce mod de utilizare avansat ai tu ca sa nu mi se oprească melodia pe Youtube ca să îmi bage vreo reclamă. Nu mai zic că nu poţi să vezi un film sau orice că se virusează ca naiba.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

M-a albit Arsenalul de tanar, n-ai tu idee. An de an sa ii injur, sa ma enervez pentru tunarii mei, cine are de gand sa se uite la meciuri de fotbal, le dau un sfat prietenesc frate cu sanatatea,, sa n-aiba in vecii vecilor o echipa preferata ca te doboara iubirea fata de una.

| Kiwibibilă explică (pentru RAY):

Ma enervezi grav

| T0T a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nu știu ce aplicație Youtube ai tu căci și varianta IOS are aceeași aplicație dar pentru IOS. Nu prea mi s-a întâmplat chestia aia neapărat de care zici cu 4-5 aplicații iar dacă mi s-a întâmplat mă bucur că am de unde alege, e un avantaj happy Majoritatea preferă clar Android din ce am văzut, însă poate e și o chestie de preferințe. Ca telefon și ca parte hardware clar nu sunt bune ca și calitate-preț, pe asta o garantez. Ca și software, eu cred că Android e mai bun. Oferă mai multe aplicații, în principiu. În rest ca și interfață și altele sunt păreri contra și pro.

| 1231242 a răspuns:

De la aspectul filosofic al oamenilor, ati ajuns la iphone....mdea.

| RAY a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Adevarul enerveaza stiu

| Clorox a răspuns (pentru GalwayGirl):

''acum nu mai sunt"gentalmani"'' te inseliwinking

| Clorox a răspuns (pentru RAY):

Nu e mult. La ce specificatii are, doar nu te astepti sa fie 1000 lei!

| RAY a răspuns (pentru Clorox):

Cu adevarat asa e, dar cred ca se va ieftni mai mult

| LoveSleep a răspuns:

" Va rog pe cei care faceti alti oameni pe site-ul asta urati, va rog sa va puneti si voi poze de profil cu voi ca sa fie egalitate."
Și dacă te fac urâtă dar admit că și eu sunt urât? De ce te încălzește pe tine, tu tot urâtă rămâi. (Teoretic, nu mă înjura).

| LoveSleep a răspuns (pentru JJ227):

=]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
Ah, nu glumeai? Îmi retrag votul de amuzant.

"Cum sa ii spui unei fete ca e urata? E ca si cum i-ai spune unui copil mic ca e prost!"

Probabil o să regret, dar explică-mi și mie asta, te rog.

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

"Eu o recunosc... sunt urat, nu sunt placut fizic, dar nu imi pasa, atata timp cat fac ce-mi place si ma distrez/descurc prin viata, putin imi mai pasa de aspectul meu."

Am făcut print, degeaba ștergi.

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru LoveSleep):

Ce-mi place cand muscati momeala)))) hai cu print-ul!

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

Amândoi știm că ai vorbit serios, după care ai zis că glumești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi sta mai bine ninjalau

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

Haa ce vorbesti tu acolo? Lasa specificatiile alea din josul paginii. Asa imi mai spunea unul ca Samsungul e mai bun ca iPhone-ul pentru ca are 4 GB memorie pe cand celalalt are numai 3. Nu comparati mere cu usi. Eu ti-am spus, iPhonurile le ai ani buni ca noi, pe cand Androidurile in doi ani se fwt de tot. Am un prieten cu S7 si dupa jumatate de an mergea ca naiba, nici nu ii apareau apelurile pe ecran. Atunci i-a dat primul restart din fabrica. Primul. Si totusi e un telefon cam scump. Nu mai spun de design, unde din punctul meu de vedere iPhone-ul castiga detasat. E foarte subtire si se simte al naibii de bine la mana, pe cand Samsungurile de exemplu sunt foarte mari si groase. Noroc de marginea aia curbata.
Intr-adevar, in pretul lor sunt inclusi ceva bani pentru publicitatea pe care si-o fac, dar cine nu-si permite sa nu-si ia si gata, ca nu cred ca e cineva pe aici care sa-si dea painea de la gura pentru un iPhone.

| Clorox a răspuns (pentru RAY):

Nu stii cand a aparut prima data s6 edge? Era in jur de 4000 lei, acum de black friday sunt sanse sa-l gasesti si la 1400 lei.
Se ieftinesc da-le naibii de telefoane rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti suntem frumi, scumpi si dragu. love strucklove strucklove struck

| Doub a răspuns:

Pari genul de persoana care are nevoie de evaluare din partea celorlalti.

Idk, eu una nu pun poza cu mine sa nu fiu atacata... sad