| Kiwibibilă a întrebat:

Buna seara, oameni frumosi!
Am pus in urma cu ceva timp intrebarea "de ce nu aveti poza de profil?" si majoritatea raspunsurilor erau ceva gen "pentru ca sunt urat". Si m-am intristat vazand ca sunt oameni carora le este rusine sa se afiseze public. De ce faceti asta, oameni frumosi? Ieri am mai pus o intrebare baietilor, daca va plac fetele nemachiate, si erau doi frumosi care mi-au spus ca sunt foarte urata, si eu chiar m-am pus sa ma uit la poza mea de profil si sa ma intreb " man, chiar sunt urata? Ce e naspa la mine, ce trasatura atat de neobisnuita am ca sa fiu urata?" Si pana la urma, cine poate spune ca cineva e urat si altcineva e frumos? Sau, de ce ar fi cineva urat si cineva frumos? Si voi, cei care aruncati sageti in altii, va credeti atat de frumosi incat sa spuneti asta despre altcineva? Va rog pe cei care faceti alti oameni pe site-ul asta urati, va rog sa va puneti si voi poze de profil cu voi ca sa fie egalitate. Si chiar daca nu, nu mai aruncati vorbe rele in altii! Nu mai faceti asta, oameni buni, oameni frumosi! Nu va mai vedeti prin ochii celorlalti, cantati pentru urechi, pentru suflete, nu pentru ochi! Sunteti frumosi, dragii mei, foarte frumosi! Cine va respinge din cauza fizicului nu va merita, sunt prosti. Aveti numai o viata, iubiti-va foarte mult!
Da, Ray, si tu esti frumos, foarte frumos!

Răspuns Câştigător
| GalwayGirl a răspuns:

Deci ca sa o spun asa ti-ai cam cautat-o cu lumanarea!
Eu nu-ti spun ca esti urata ( nu a spus asta nimanui, eu nu critic), esti chiar draguta, dar inceteaza sa pui intrebari degenul pentru ca s-ar putea sa starbsti lumea impotriva ta.
Dar o sa te intrebi, de ce?
Iti raspund eu, tara in care te afi este Romania, si aici esti marginalizat ca dracu'.

Pot spune ca raspund in numele tuturor la prima ta intrebare, "De ce nu aveti poze de profil?"
Unii vor sa-si pastreze identitatea, pentru a nu se face de rahat cu intrebarile /raspunsurile pe care le dau/pun.SAu pur si simplu nu vor ca lumea sa stie cine sunt.Sunt si persoane carese cred prea "urati".La aia n-ai ce sa le faci, odata ce le-a intrat acest rahat in cap nu-l mai scoti!
Decat sa stai 10 ani sa le explici ca fiecare are o latura frumoasa, si ca nu sunt urati, asa cum cred ei, mai bine iti pui streangu' de gat!

Acum serios? Te-ai apucat sa intrebi baietii din ziua de azi, daca le plac fetele nemacchiate?
Fata mea acum nu mai sunt"gentalmani", acum sunt numai cocalari care doresc fete cu forme, pe care le pot folosi ca sa isi bage p****u in ele.
Si cam atat am avut sa-ti spun!
Am vrut sa te readuc cu picioarele pe pamant.

Acum serios nu suntem in basme si povesti...

80 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu mai pierd,uneori,minute bune privindu-mi in oglinda chipul sau,de multe ori, pe cel imortalizat si pus in rama,atarnand fara sa-i pese de framantarile mele interioare,pe perete de la rasarit, langa icoana cu maica domnului si pruncul, si ma intreb, asemeni tie:"man, chiar sunt urata?"
Vocea de pe umaru' stang imi zice :"Esti urata, fato, ce dracu', nu vezi?", insa cea de pe umaru' drept imi zice:" ca tine mai rar!".
Pe ambele le cred, sunt vocile din capul meu si nu am nevoie de confirmare din exterior pentru asta.

| T0T a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Unui amic i s-a stricat Iphone-ul în mai puțin de 2 ani iar maică-mea are Samsung de mai mult de 2 ani! Samsung-urile vechi poate sunt foarte mari și groase însă astea de acum probabil că sunt chiar mai subțiri. Să nu mai zic că Iphone e prea mare pentru câtă porțiune de ecran există(care e destul de mică). La Samsung S8 de exemplu porțiunea de ecran acoperă aproape toată suprafața telefonului, adică mai mult spațiu folosit în mod utilwinking Publicitate își fac și competitorii lor foarte multă însă prețul rămâne nejustificat.

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

Asta cu iPhone-ul stricat în 2 ani mi se pare dubioasă. N-am mai auzit aşa ceva. Oricum, aşteptăm iPhone 8 ca să îl comparăm cu S8.

| Kiwibibilă explică (pentru anonim_4396):

Eşti subconştientul meu.

| T0T a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Eu cred că în general ține de tine și de cum îți întreții telefonul. Samsung și Iphone mi se par cam la fel din punctul de vedere al fiabilității. Nu poți de asemenea să generalizezi punând în aceeași oală toate telefoanele cu Android că și Allview are Android și este de unică folosință laughing Când va apărea și Iphone 8 o să ai comparații făcute pe Youtube de către cunoscători happy Eu unul cred că Iphone își va menține însă "tradiția".

| GazaaGng a răspuns:

Buna, Esti o fata frumoasa, imi esti chiar simpatica, sunt nou pe acest grup, am cautat ceva si am avut ocazia sa raspund la o intrebare legata de dragoste si asa am ramas pe grup, astept ca un admin sa-mi accepte cererea pentru poza de profil, Esti o fata chiar froarte draguta si propun sa facem o cheta sa le cumparam baietilor care ti-au spus ca esti urata niste ochelari. big grin

| SomeoneAround0 a răspuns:

Acum ceva timp ai spus de oameni ca sunt cam grasi si te cam deranjeaza asta ( ceea ce inseamna ca Ai Atacat persoanele cu o greutate mai mare decat ti-ai dori tu sa existe, iar mai sus, in acest intreg text, spui sa nu mai jigneasca nimeni pe nimeni ca nu e frumos, ca toti suntem frumosi in felul nostru ) plus ca ai oferit funda unei persoane care era si este ( ca nu cred ca te trezesti peste noapte si,, sa se faca lumina,, ) cu parere injositoare asupra persoanelor cu greutate mai ridicata, plus ca a spus niste vorbe greu de digerat pentru cei aflati intr-o situatie ca aia.
Se vede nivelul amandurora din asta.

Bravo, Kiwibibila! Esti un exemplu de urmat, ma bucur ca cei ca tine se inmultesc pe zi ce trece tot mai mult. big grin

Acum ii astept pe toti ceilalti care au asemenea gandire ca a ta sa iti ofere aparare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Măi kiwibibiluță.(adică măi maimuțică).
Chiar daca nu mi-am pus poza la profil sunt un tip care starnesc ceva reactii in jur. Unele fete chiar nu se straduiesc sa ascunda asta.Imi place in general stilul tau dar daca ma intrebi nu stiu sa-ti raspund de ce. Poate ca m-a influentat si poza ta, nu stiu.Dar totusi asta e doar viata virtuala si atat. Daca vreodata vrei sa te plimbi pe faleza, sa-mi spui.
Vreau si euuu...

| Kiwibibilă explică (pentru anonim_4396):

Hmm da, de ce nu?
Mă poţi contacta în privat.

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

Allview e subapreciat din punctul meu de vedere. Am un Allview x2 soul de 5 milioane pe care l-am primit anul trecut şi de ceva timp îl folosesc chiar des, şi pot spune că e chiar ok cât timp nu îl suprasoliciţi.

| T0T a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Eu pe toți ce îi știu și au avut Allview, li s-a stricat.

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

Atunci ajung si eu la cuvintele tale, conteaza si sa ai grija de el.

| WangLouis a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Te cheama cumva Paula?

| Kiwibibilă explică (pentru WangLouis):

Depinde cine întreabă.

| WangLouis a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Mhh...m-ai lamurit

| WangLouis a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nu ca te cunosc sau ceva, pur si simplu fața ta imi spune asta, mai Paula big grin

| Kiwibibilă explică (pentru WangLouis):

Măi dar dacă ţi-aş şti şi eu numele, preferabil şi prenumele ar fi magnific.

| WangLouis a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nu chiar, nu ti-ar folosi la nimic, cum nici al tau nu imi foloseste mie, da' na...asa e omu'

| JJ227 a răspuns (pentru GalwayGirl):

Haide sa nu generalizam! Nu toti barbatii sunt asa, cu nu toate femeile sunt tarfe. Nu toti vor doar sa-si bage p*****u intr-o tipa! Cei care cred ca doar pe asta se bazeaza o relatie... "think again!"

| munteanuionvictor a răspuns:

E foarte bine ca ești sincera și arăți cine ești cu adevărat. Eu zic ca arăți destul de bine.