| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna seara TPU as dori sa-mi spui cum se numeste postul ala tv care seamana cu kanal d la icoana de pe ASTRA? Era un post cu icoana ca a lui KANAL D da nu era romanesc ci unguresc.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ia-o încetișor.hee hee
Astra ce reprezintă? Tot un program TV? Poate e vina mea, că nu mă uit prea des la TV și nu am cunoștință de toate programele existente.
Când aud "Astra" gândul îmi zboară automat, la o echipă de fotbal, ori la biblioteca județeană din orașul meu! ))
Un post unguresc, care seamănă puțin cu sigla Kanal D (însă, alte culori) ar fi Cool TV.

| PetrusEmanuelMihai explică (pentru floresdemayo):

Da programe Tv iar ASTRA e satelit.