| Here4you a întrebat:

Un fenomen paranormal s-a întâmplat când vizionam un film (pistruiatu) pe calculator, și cu ceasul de 2 Lei deasupra monitorului cu tub; conectat la o stație veche. La un moment dat filmul s-a blocat brusc, și in boxa a început sa se audă secundarul de la ceas. Am dat la maxim și ticăitul secundarului se auzea in boxa cu precizie exacta. In final filmul s-a deblocat și prima propoziție din film a fost "Cat este ceasul" Cum puteți explica fenomenul? Pana acum nimeni nu a știut sa-mi răspundă. Mulțumesc, Buna Seara.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Personal nu cred, pentru a putea sa explic trebuie sa dovedesti ca e real ceea ce afirmi

| Here4you explică (pentru RAY):

Bine domnule, ai partea ta de adevăr in cele spuse, dar sunt am 28 ani, numele meu este Andrei si tot ceea ce am spus este Adevarat! Daca tu consideri ca esti aici pentru a fi util atunci este bine, de altfel poți sa stai și sa asculți, sau sa cercetezi mai multe răspunsuri la întrebarea mea, pentru ca sunt foarte curios ce s-a intamplat. Nu sunt electronist, nici la informatica nu sunt prea bun. Cum as putea sa dovedesc din moment ce este un fenomen neprogramat? Te rog...

| RAY a răspuns (pentru Here4you):

Daca tu consideri ca esti aici pentru a fi util atunci este bine, de altfel poți sa stai și sa asculți, sau sa cercetezi mai multe răspunsuri la întrebarea mea,

vezi de ce nu te cred, pentru ca tocmai ai dovedit ca ai o gandire irationala

| Here4you explică (pentru RAY):

Nici tu nu ai fost rational din moment ce nu ai răspuns la o întrebare (doar pentru ca nu crezi tu), pe un site unde se obișnuiește ca cineva sa pună o Întrebare iar iar altcineva sa răspundă. Nu comentează degeaba ca dumneata, te rog sa nu mai scrii degeaba la aceasta întrebare pentru ca ești inutil iar in plus pentru ca te afli in afara regulamentului TPU.RO!

| RAY a răspuns (pentru Here4you):

Hai serios sunt in afara regulamentului TPU, cum pot fi afara regulamentului TPU.RO asta numai tu stii

| RAY a răspuns:

Pentru ca nu cred in povestea ta sunt nesimtit ))))))

| Here4you explică (pentru RAY):

Pentru ca nu raspunzi la intrebare pentru ca nu stii. Lasa loc celor cu raspuns te rog frumos, nu pentru cei mediocrii. Numai Bine; ps : saracu de tine, ai fost izbit tare de putere : (

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Ai microfonul conectat, si pus pe amplificare; amplifica zgomotele din camera. Am patit-o si eu, nu stiam de unde am ecou.
2. Replica e o coincidenta.

| Here4you explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am un calculator vechi la care nu am nici un microfon conectat, de altfel îmi dădeam seama din ce cauza s-a întâmplat și nu va mai întrebam pe voi.

| AdrianVoicu a răspuns:

Mistoo si eu am patit o faza de genu

| Victor453 a răspuns:

Nu prea cred ca este ceva paranormal, ceva misterios, poate este o coincidenta, dar este misto ce ti s-a intamplat!

| Here4you explică (pentru Victor453):

Cum traduci ceva "misterios" la întrebarea asta? Coincidenta? hmm cred ca orice acțiune provoacă o reacțiune. Aici ce s-a întâmplat?

| Elena2106 a răspuns:

Ma sperii. nu. Din pacate nu stiu cum sa te ajut si nici eu nu im-i pot explica acest lucru

| Here4you explică (pentru Elena2106):

Nu vreau sa sperii pe nimeni, fi cuminte. Domeniul paranormalului nu este pentru toată lumea se pare. Mulțumesc pentru intervenție.

| Here4you explică:

Mulțumesc celor care și-au dat străduința pentru a elucida fenomenul petrecut in acea zi. Asa ca scriu o concluzie poate mai putin întâlnita in rândurile oamenilor obișnuiți;
Concluzia unui om paranormal mai mult sau putin rătăcit către [(Departamentul Zero; oficial inexistent la ora actuala dar cu preponderenta, chiar repercusiuni in serviciile lui Ceausescu, vizibile și azi)]
Dincolo de cele cinci simțuri stau la îndemâna celor putini aleși (De durere sau de Dumnezeu ales) cei cu abilitați; psihometrice, cunoștințe native dobândite in timpul vieții sau in urma unor experiențe mai rar întâlnite' in care uneori inconștient se manifesta in viata cu zi de zi. "Emisii electromagnetice ale creierului care pot interfera cu orice are o conectivitate, in cazul de fata cu o placa electronica (nimic mai simplu, mai greu cu vibrațiile interlocutorului prăjit de sistemele psihotronice, cu grija amplasate in cartierul tau si deseori întâlnită incapacitatea ta de a te lamuri! : )nu am pricepere nici de electronica, nici dovezi stintifice pentru ca sunt tainice, ci pentru ca sa va arat cat de tare sunteți atacați psihotronic, manipulați si șterși pe creier întrucât sunt Anonim si nimeni nu se v-a revolta împotriva unui de-al aceluia carele trezit este. Amin!
Tot ce am spus este ADEVARAT!