| bybyu a întrebat:

Stie cineva in cat timp ajunge un colet prin Posta Romana de la Iasi in Dambovita?
Pe site imi spune ca au plasat comanda de pe data de 15, dar suntem deja in 22 si eu nu am primit nimic

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

In maxim 3 zile lucratoare ajunge! daca ai facut o comanda la un produs de pe un site, cel mai probabil inca nu au expediat coletul! ori nu ti-a venit avizul acasa. ai fost la posta sa intrebi daca a sosit coletul asteptat? ai sunat la numerele de telefon gasite pe site-ul respectiv pentru a cere detalii cu privire la comanda efectuata?

| bybyu explică (pentru RoyDupuis):

Aviz nu am primit, dar am intrebat reprezentantii site-ului de unde am comandat si acestia mi-au spus ca coletul este deja la posta si ma pot duce sa-l ridic

| bybyu explică (pentru RoyDupuis):

Pot ridica coletul fara aviz?

| RoyDupuis a răspuns (pentru bybyu):

Da, poti ridica fara aviz coletul

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poate face 3 zile, daca vorbim de sate 5-6 zile ( lucratoare ). De sarbatori -aglomeratie = intarzieri.