| mimishor_5900 a întrebat:

stiti cumva daca po sa imi fac tatuaj peste un semn din nastre? este o simpla pata de culoare rosiatica in zona cefei.

6 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Buna.Este neindicat sa iti faci tatuaj peste un semn din nastere, pentru ca la tatuare iti rade acea parte si risti sa ti se taie si semnul, astfel ajungand la multe complicatii. Poti face chiar si cancer de piele din aceasta cauza.

| bnad a răspuns:

Nu are nimic daca iti faci tatuaj peste un semn din nastere. Alunitele sunt intotdeauna ocolite la efectuarea unui tatuaj. Se fac tatuaje si peste operatii, dar depinde de cat de veche e operatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DIn cate stiu, cand te epilezi, este recomandat sa eviti alunitele, asa ca ma indoiesc ca facerea unui tatuaj pe semne de nastere ar fi ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de organism nu toti reactionam la fel ancearca

| daniel827 a răspuns:

Da. dar e posibil ca pielea sa nu se comporte normal si poate nu o sa se vada bine sau poate ca nu o sa prinda bine pe locul respectiv... poti sa incerci.

| mimishor_5900 explică:

Mdany: nu este un semn iesit in relief si nici alunita nu este, am doar pielea rosiatica atat.