| sNukki a întrebat:

Stiu ca o sa para o intrebare ciudata, dar puteti sa imi recomandati un "sport" in care pot sa ma dezvolt fizic si mental, unde sa invat niste tactici de lupta, autoaparare. chestii asemanatoare cu kung-fu, karate, lupte, box, etc... am in agenda doi pe care vreau sa-i "articulez"tongue... sau cel putin vreau sa fiu pregatit pentru chestii de genu, pentru ca nu mai esti in siguranta in ziua de azi big grin. multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Иαяʋтσ a răspuns:

Karate shotokan.Eu am facut am centura portocalie, o medalie de bronz si una de argint.La karate shotokan inveti atacuri, combiatii, piedici, prize si se face lupte libere si lupte la sol.

| vladone1998 a răspuns:

Man karate shito ryu am facut 3 ani vreo 20 de medali de bronz si argint + 1 aur si te mai invata cu batu
http://video.google.com/videoplay?docid=6896457208527856597#