| pwp a întrebat:

sunt a 8-a si sunt confuza legat de tezele cu subiect unic(examen)
cand se dau cele la romana si matematica?
dar cele la istorie sau geografie?
mersi anticipat!
funda!love struck

Răspuns Câştigător
| AlerimxD a răspuns:

Eu ştiu că dăm teze normale (făcute de profesorii noştrii) la română, geografie şi mate, iar la sfârşitul anului vom da nişte examene la română şi la mate din toată materia de până acum (V - VIII). Media de admitere la liceu la profil simplu, fără intensiv, este media V - VIII + media examenului totul supra 2.
Sper că ai înţeles. Xoxo.

3 răspunsuri:
| Adina a răspuns:

Si eu sunt tot in a 8-a:]
Tezele sunt normale o. O
Romana, Mate + Geogra.Isto la alegere
Doar ca la sfarsit dam examen:]
Romana, Mate + Limba Materna la uniihee hee

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Cum au zis si ceilalti se dau 3 teze si in afara de acestea se dau examenele finale:
- romana pe 20 iunie 2011
- limba materna (daca nu esti roman) pe 21 iunie 2011
- matematica pe 22 iunie 2011
Iar rezultatele apar pe 24 iunie 2011. Si eu sunt clasa a8a si profa mea de romana ne-a spun aceste lucruriwinking

| Tera a răspuns:

Uite cum sta treaba: noi (cei din clasa a -8a) terminam scoala cu o saptamana mai devreme decat ceilalti pe 10 iunie(ceilalti termina vineri in aceeasi saptamna) apoi pe 20 iunie 2011 dam teza la romna iar pe 22 iunie la mate (pe 21 iunie dau cei care nu sunt romani la limba lor materna) pe 24 iunie apr rezultatele si ai vreo 4-5 ore sa depui contestati la ce nu iti convine iar apoi a doua zi vei avea rezultatele la contestati, Iar la geografie si istorie o sa dam o teza in timpul anului scolar(cam in jurul datei cand se dadeau tezele anul trecut) vei da la ce consideri tu ca te pricepi mai bine dintre geografie si istori dar ai grija deoarece nu imi mai poti schimba alegerea facuta deci daca dai la geografie in primul semestru tot la geografie vei da si in urmatorul.
Sper ca te-am ajutat.