| Francescuta9 a întrebat:

Sunt clasa a patra si doamna invatatoare face o excursie vinerea viitoare.

Problema este ca nu stiu ce sa iau la mine in orice caz.
Merg la un parc de distractii, la o fabrica de prajituri si la Mc.Donalds din cate stiu.
Dati-mi idei, cam ce jocuri si ce obiecte necesare am nevoie?
Am mai fost in excursii dar na laughing

Funda cel mai folositor raspuns!

Răspuns Câştigător
| Alexannnnndra3333 a răspuns:

Păi, lăsând la o parte ideea clară că îți trebuiesc bani îți mai poți lua niște cărți de joc, o carte de citit în caz că drumul e lung și te plictisești, ia și un corn, sandwich, măr sau ce vrei tu de mâncare, cel puțin eu în fiecare excursie am mâncat câte ceva în autobuz, ia și o pungă de vomat dacă știi că ai probleme din astea și cam atât, distracție plăcută!

1 răspuns:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

O mica gustare pentru drum, ca o sa mancati unde e mancarea mai buna laughing) eu te sfatuiesc sa-ti iei de acolo doar o inghetata, mai bine mananci din alta parte.
nu prea ai nevoie de nimic pentru distractie daca merg si cativa prieteni/prietene