| Nefilm a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a si nu stiu pe ce profil sa merg sad. Si imi venise o idee: Sa merg pe filologie si totusi sa aleg sa fac in paralel un curs de arhitectura (pentru ca vreau sa devin arhitect, insa daca merg pe mate-info la scoala la care vreau sa dau in principal am sa ma distrug caci profi sunt foarte severi sad)
Deci intrebarea este: Pot sa mai devin arhitect daca vreau sa merg pe filologie? vreau sa merg pe filo pentru ca imi place romana si latina si nu m-ar supara sa devin si jurnalista sau ghid turistic...

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Wuoh...
Dacă vrei să te faci arhitect, trebuie să mergi la mate-info, de la filo nu poţi ajunge arhitect nicidecum.
Plus că cu cât mai severi profii cu atât mai bine, crede-mă.

| Nefilm explică (pentru FadetoBlack):

Nu si cand mananci note de 5 iar 10 e nota profesorului laughing) dar va multumesc oricum :*

3 răspunsuri:
| Cristi2YO a răspuns:

NU

| Nefilm explică (pentru Cristi2YO):

Foarte sec, de ce nu as mai avea sanse, pentru ca tot am mai auzit lumea spunand ca nu prea conteaza liceul daca tu chiar vrei la acea facultate... spre exemplu am un coleg care e pasionat de matematica si se va duce pe mate-info insa vrea sa devina judecator sad?