| taniutza a întrebat:

Buna sunt disperata am vrut sa incerc sa vorbesc la un centru de plasament sa las copill acolo. dar nu il ia...eu stau la mama iar aceeasta nu ma accepta cu un copil.nu stiti cumva daca mai vrea cineva sa adopte? nu vreau sa credeti ca vand acest copil dar sunt disperata nu stiu ce sa fac... dupa cel nasc ma da afara din casa0758360108in speranta gasirii unei familii

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Dar cand l-ai facut, te-ai simtit bine mai? Ai trait clipa? Erai in al 9-lea cer? Cum poti trai, stiind ca, pe undeva in lumea asta se afla copilasul tau si nu stii cum o duce, daca are ce sa manance, daca are cu ce sa se imbrace?
Va daruiti, traiti clipa si apoi plangeti. Hai, lasa-ma.

| Elena1234456 a răspuns:

Esti sigura ca vrei sa renunti la el? Gandeste-te ca mai tarziu s-ar putea sa iti para rau, stiu multe cazuri de acest gen. O mama ar trebui sa faca orice pentru copilul ei, fa tot posibilul sa il pastrezi, gaseste-ti o slujba si ajuta la cheltuielile casei.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Adresează-te Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţie a Copilului din judeţul tău (îţi dau adresa şi datele de contact dacă-mi spui judeţul) prin Centrul de Primire în Regim de Urgenţă a Copilului Abuzat, Neglijat şi Exploatat.
Or să te îndrume ei mult mai bine.

Dacă încă mai poţi face avort, nu ezita! E cel mai bine şi pentru tine şi pentru copil care ar duce o viaţă groaznică.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu-ti parasi copilul, acest lucru te va urmari toata viata ca un cosmar. Daca aveti calculator nu cred ca aveti o situatie materiala foarte precara. Naste-l si apoi cauta-ti ceva de lucru, nu cred ca nu te va ajuta nimeni, nu mai ai alte rude? Tatal copilului unde este?

| ily_5737 a răspuns:

Parerea mea este ca nu faci bine ce faci, ar trebuie sa te gandesti ca este copilul tau, sange din sangele tau, nu il lasa pe mana unor necunoscuti, incearca sa vb cu mama ta sa-l accepte, daca nu cu cineva din familia ta, sau daca ai sa gasesti o famile asigura-te ca sunt oameni de incredere care sa aiba grija de copilul tau, oricum e foarte bine ca vrei sa-l nasti si sa nu faci avort, gandeste-te mult la ce vei face. Eu iti urez succes!

| taniutza explică:

Sunt din cluj napoca...
stiu ca ma veti condamna dar chiar nu am posibilitate...credeti-macryingcryingcryingcryingcryingcrying