| florina200 a întrebat:

sunt in clasa a 7 si mai am un an pana la examenele de capacitate, as vrea un sfat ce sa fac ca sa i-au note intre 7-9, nu vreau sa fac meditati oricum exercitii in vacanta de vara o sa fac dar altceva un sfat mai ales la matematica va rog si as vrea sa mentionez faptul ca la romana am media 9 si la matematica 8. funa

5 răspunsuri:
| xXdoareuXx a răspuns:

Eu acum sunt in clasa a 8-a si mie materia nu mi se pare atat de grea. Am o profesoara care explica foarte bine si eu una inteleg foarte bine.Pe semestrul 1 la mate am avut media 10. Trebuie doar sa fi atent iar in caz de nu intelegi ceva sa o/il intrebi pe profesoara/profesor
La romana nu stiu ce sfat sa-ti dau. Eu una nu ma pricep prea bine la romana sunt mai mult cu mate. Dar te sfatuiesc tot la fel sa fi atenta si sa intrebi profu/profa. eu una sper la romana la capacitate sa iau 8 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" as vrea sa mentionez faptul ca la romana am media 9 si la matematica 8 " - Parcă ar conta...

Răspuns utilizator avertizat
| xFakeSmilex a răspuns:

Sincer fara meditatii nu vei face nimic la examen pentru ca nu vei fi pregatita.
Eu sunt clasa a9a, si am facut meditatii la matematica si s-a vazut foarte mult. Cei care nu au facut meditatii au luat note gen: 6, 5, 7...chiar daca aveau note mai mari decat mine in teste, si asa mai departe nu au fost pregatiti. La romana poti sa aberezi si scoti o nota maricica, dar la mate...

| zoeZoe a răspuns:

E bine ca esti buna si la mate si la romana, astea conteaza foarte mult la examen. Speculeaza si tu unde se pun note bune pe referate si portofolii si acolo iti scoti medii mai mari. Nu iti umple capul cu toate materiile daca nu-ti plac. Oricum la muzica, desen etc ai 10 si iti iese un 8 si ceva pana la urma, ceea ce e foarte bine