| Mymiii a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema si chiar am nevoie de voi, dragii mei! :* Ma duc sambata la un majorat si nu prea stiu sa dansez. sad Chiar nu vreau sa ma fac de ras. Muzica este diversa, populara, hip hop, dance etc...chiar si manele. As vrea sa invat niste miscari dar nu foarte complicate dar cu efect... Ma ajutati va rog cu niste site-uri? Va multumesc anticipat! :*Dauuu funda

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu te intrista din pricina aceasta. Pentru cine crezi ca este important sa dansezi: pentru tine, pentru oameni sau pentru Dumnezeu? Iar daca Dumnezeu nu are nici o legatura cu dansul, atunci crezi tu oare ca Lui I-ar face placere vazandu-te ca dansezi?
Vreau sa-ti indrept privirile catre lucrurile sanatoase, catre adevarata intelepciune. Nu mai cauta sa fii vazuta bine de oameni, ci cauta sa fi bine vazuta de Dumnezeu. Cauta aprecierea Lui si nu a oamenilor, pentru ca va veni ziua cand oamenii te vor da la o parte din viata lor. Si atunci, cu cine vei mai ramane cand oamenii te vor parasi? Si spun lucrul acesta nu numai pentru tine, ci si pentru toti aceia care vor fi condusi de Dumnezeu ca sa citeasca aceste randuri. Fericirea adevarata nu o gasesti facandu-te placuta inaintea oamenilor, ci o gasesti facandu-te placuta inaintea lui Dumnezeu. Nu ca ar fi rau sa te faci placuta oamenlor -este bun lucrul acesta; dar cauta sa asculti "mai mult de Dumnezeu decat de oameni". (Fapte.5:29)

| Mymiii explică (pentru anonimg):

Vorbesti frumos insa nu mi-ai raspuns la intrebare! Te rog ca data viitoare sa nu mai raspunzi decat acolo unde poti fi cu adevarat de ajutor. Fara suparare, in primul rand, eu vreau sa dansez frumos pentru mine!