| stefan97nic a întrebat:

Buna sunt intr-o situatie proasta.Ieri i-am trimis un mesaj unui coleg cu textul'maine te omor. el a facut o plangere la politie. Ce pot sa fac ca sa nu ma gaseasca politia.Cam cat costa amenda.

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Nu te ascunde, daca te vei ascunde iti vei asuma intentia, prezinta-te la politie cand te va chema si spune-le ca ai facut o gluma si nu ai gandit ca colegul sa o ia de buna si nu ai sa o mai repeti niciodata. Daca nu ai mai avut probleme cu politia te va intelege si vei lua o amenda sau un avertismant, deci atentie nu te ascunde ca ti-ai dat foc singur.

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Roaga-te sa nu dea azi vreo masina peste el. Altfel, presupun ca exista milioane de SMS-uri de genul asta, iar Politia nu-si pierde timpul pentru fiecare. In orice caz, ar trebui sa te obisnuiesti sa te gandesti la consecinte INAINTE de a da cu bata-n balta, pentru ca DUPA, nu mai are nicio valoare.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

@ardnaxur61, din fericire Politia s-a ocupat la modul competent de o situatie similara pe care eu am avut-o; se numeste amenintare si fie se face putina "puscarioara", de la 3 luni la un an, fie se aplica o amenda penala.

| Pomar a răspuns:

Dmne ce oameni! Vb cu colegu ala sa nu mai faca plangere, si oicum n-uti face nimeni nimic...cred laughing

| dany_8792 a răspuns:

Lol laughing
cred ca a fost o gluma din partea ta! nu? laughing si poate si din partea lui laughing
in cel mai bun caz iei avertisment si in cel mai rau caz amenda dar nu prea mare...
doamne mie se pare o gluma si nas reactiona asa laughing) e cam prostut colegu ala al tau laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare, esti tampit?

| jokerul23 a răspuns:

rolling on the floor))))))))))laughing)) ce prostie frate... ori nu ai avut ce face pe acasa si ai postat aiurea intrebarea asta, ori colegul tau ala e cam...sti ce vreau sa ziclaughing)