| Singuraticuuul a întrebat:

Sunt nou pe aici si am nevoie de niste sfaturi,imi place enorm de o fata,nu exista o fata mai frumoasa ca ea pe lumea asta,problema e ca nu cred ca ma place,eu sunt tipul de baiat cuminte care are numai de 10, dar sunt timid,sunt scund si am ochelari,ea e mereu inconjurata de baietii prosti care chiulesc si fumeaza, ce pot sa fac?
PS:Avem 16 ani

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Oricum ai aborda-o va ieși un fiasco total. Tu vei suferi, vei fi frustrat. Apoi vei mai afla informații noi, va trece timpul. Vei cunoaște altă gagică. Ciclul ăsta se va repeta de câte ori e nevoie. Până una va vrea să fie cu tine și vă veți potrivi încât să rămâneți ca un cuplu ceva mai mult timp. E irelevant ce îi spui. Fiind la așa mare diferență între voi ori te va adora, ori te va refuza probabil într-un mod care te va face să te simți ultimul om. De fapt cum oricum te va refuza te vei simți așa. Încearcă să o abordezi când nu e cu nimeni, undeva pe drum. Îi spui ce simți și cam aia e. Dar încearcă să eviți că e cea mai frumoasă. Trebuie să aibă niște calități ceva, altele decât fizicul. Poți eventual să îi spui că îți place că e plină de viață, vorbăreață, etc. E foarte important să o abordezi, indiferent de deznodământ.

| RAY a răspuns:

Daca nu te place, las-o in pace

| mentholinks a răspuns:

Daca nu sta cu tine e clar ca nu te place. Nici nu v-ati intelege bine. E clar ca aveti mentalitati diferite.

| WaterDrop a răspuns:

Schimba`te.Invata sa fii mai sociabil si sa ai mai multa incredere in tine, pentru ca te critici incredibil de mult.Notele de 10 ajuta omenirea insa nu`ti aduc mereu fericirea in viata.Dar daca esti indeajuns de destept le poti avea pe amandoua happy Si nu`ti mai da singur cu parerea pana nu incerci.E cel mai mare rau pe care ti`l poti face.

Ce poti face? Cu siguranta nu o poti atrage prin ceea ce esti acum decat daca area ea vreo pasiune ascunsa pentru scoala.Voi intari insa ceea ce a spus Bacemi, si anume sa intri in vorba cu ea, indiferent de ceea ce va urma, pentru ca te va ajuta mai tarziu in viata.

| Singuraticuuul explică (pentru WaterDrop):

Chiar o plac,nu stiu ce poate sa o atraga la golanii aia(scuza- mi expresia), as fi in stare sa fac orice pentru ea, dar imi e frica ca o sa ma faca de ras, ea a m-ai avut un prieten, dar avea 21 de ani si chiar nu pot sa imi iau gandul de la ea...

| WaterDrop a răspuns (pentru Singuraticuuul):

Ce doresti tu, este greu de realizat peste noapte.16 ani zici? clasa a 10 a? Pana la sfarsitul liceului poate fi a ta daca lucrezi indeajuns de mult la tine si vei vrea sa mai fii cu ea neaparat.Insa nu cu aceasta frica "ca o sa ma faca de ras".Si iti spun sincer ca unele, oricat de frumoase ti s`ar parea, chiar nu merita efortul. Golanii aia sunt atragatori prin felul lor de a fi, insa pe viitor nu vor avea avantajele tale financiare si se vor pierde in anonimat, pe cand persoanele ca tine care acum trag tare la scoala, pot avea mult mai multe relatii pe viitor, insa nu am spus si te rog sa fii atent, nu am spus ca este imposibil nici acum, ci doar necesita munca si curaj din partea ta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Pai omul pana nu incearca n are de unde sa stie cum e.Mai bine sa regreti ca ai facut ceva decat sa te intrebi cum ar fi fost daca...Si daca raspunsul e negativ esti baiat mare acum o sa treci peste. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e potrivita pentu tine. Oricum si tu ar trebui să te schimbi, asa n-ai sa atragi pe nimeni, insa in fine nu conteaza gaseste alta fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vei fi niciodată cu ea.Niciodată.
Nu vă cunosc dar îmi pot da seama de acest lucru doar din scurta ta deacriere despre tine, ea şi restul celor din jurul ei.
Nu e rău că eşti introvertit, nu era rău nici dacă erai extro însă atitudinea lasă de dorit.Suferi de tine, deşi chiar nu ai de ce.Iar ea este populară, şi ca să ajungi în liga ei trebuie să îți schimbi total comportamentul, din rău în mai bine.Să începi să impui şi să acorzi la rândul tău respect, evident, cui merită.Dar hai că scriu mult şi degeaba.Asta oricum nu se va întâmpla.
On fine.E evident că nu sunteți compatibili nici măcar pentru o prietenie, nu mai spun relație.
Mai sunt totuşi fete, poate chiar unele care te plac dar cărora nu le acorzi importanță, cine ştie.Mai caută, nu se sfârşeste pământul la una. Într-un final, rămâi doar cu dreptul de a visa.

| Xelon a răspuns:

"Nu exista fata mai frumoasa" nu te supara, da cate fete ai vazut tu in viata ta?
"E mereu inconjurata de baieti prosti care fumeaza" cu asta chiar m-ai enervat, cine esti tu sa ii faci pe aia prosti?
Daca ai impresia ca daca ai 10 la scoala esti neaparat un geniu te inseli si ca sa iti raspund, eu zic sa te reprofilezi e clar ca nu sunteti compatibili.

| Speed99 a răspuns (pentru Xelon):

De obicei cei care fumeaza sunt si cei mai usor de influentat/manipulat, dovada fiind faptul ca s-au apucat sa fumeze, cel mai probabil ca sa se integreze printre ceilalti idioti. Daca te rezumi la vicii d-astea, esti o persoana slaba.

Probabil de aceea spunea el ca aia sunt "prosti".

| Xelon a răspuns (pentru Speed99):

Sunt de acord,te poti apuca de fumat si din alte motive,curiozitate, plictiseala etc, dar de obicei ai dreptate te apuci din cauza anturajului, dar spune-mi te rog de cate ori ai etichetat un om ca fiind prost, doar din cauza ca fumeaza si fara sa fii schimbat 2 vorbe cu el.
I-a facut "prosti" pe aia din invidie ca stau langa mandra lui, nu il opreste nimeni sa se comporte ca si aia si sa fie pe placul fetei sau varianta corecta sa isi caute o fata care sa il placa pe el si felul lui de "baiat de 10".