| Irinaa_7585 a întrebat:

Sunt o fata de 18 ani, si am o relatie de 2 ani cu un baiat.il iubesc foate mult si el ma iubeste pe mine! Peste 5 zile o sa plec in strainatate la tatal meu si o sa stau 2 luni de zile(vacanta de vara). Acum am intrat asa intr-o stare forte proasta, imi este teama ca relatia se va raci. El mi-a zis sa stau linistita ca el tot aici va ramane si ma va astepta si mi-a zis cat de mult ma iubeste, ca o sa vorbim ca o sa fie totul bine.Il iubesc enorm si nu vreau sa il pierd, avem o relatie frumoasa de 2 ani, este totul perfect! Dar am intrat acum intr-o stare proasta! cum fac sa ies din ea?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, daca il iubesti si te iubeste, atunci nu vad de ce sa iti faci griji; daca cumva relatia se va termina sau se va raci inseamna ca el nu te-a iubit suficient de mult incat sa te astepte 2 luni. 2 luni nu e o eternitate, si prietenul meu a fost plecat in strainatate 3 luni si l-am asteptat pentru.ca l-am iubit si il iubesc... daca te iubeste, rezista si te asteapta.
Ma gandesc ca ve-ti tine legatura fie prin telefon sau mess, in plus in acest timp vi se va face dor unul de altul si revederea va fi superhappy.
NU trebuie sa fi negativista, bucura-te de vacanta acolo unde vei merge si sunt sigura ca el te va astepta asa cum a zis si el, nu trebuie sa iti faci griji si nu stiu ce ganduri; din moment ce sunteti de 2 ani impreuna, sentimentele vostre sau a lui nu poate disparea asa repede, stai linistita si gandeste pozitiv.

5 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Stai linistita daca aveti incredere unul in celalalt e ok si apoi e ff bine ca pleci pentru ca asa va veti da seama daca este o iubire adevarata sau nu vacanta placuta si mergi fara frica te va astepta daca te iubeste te vei convinge

| Nic0L a răspuns:

Toata lumea iti spune ca o sa fie bine, nu vreau sa te sperii. da in 2 luni se pot intampla multe intr-adevar daca te iubeste nu. dar baieti sti cum sunt cu tentatiile.sadsad:*

| annuta a răspuns:

Tiam dat raspunsul pe postarea de 22 iun 2010

| elena_1903 a răspuns:

Daca va iubiti, trebuie sa aveti incredere unul in celalalt.Increderea e stalpul unei relatii. Sau alceva :il iei si pe el cu tine!

| Irinaa_7585 explică:

Sper din tot sufletu sa fie bine.De vorbit o sa vorbim mereu.Ne iubim si o sa trecem peste eu asta imi doresc. totusi sunt 2 ani minunati.Niciodata nu am stat mai mult de o saptamana unul fara celalat, de aia imi este si greu! si Monyk mersi mult...chiar mi-au prins bine vorbele tale!:*