| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că ar trebui introdusa Educația Nutriționala în scoli? Cât de utila ar fi pe tot parcursul vieții?

12 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Da, ar trebui introdusa si educatia civica si educatia financiara si scoasa, bineinteles, religia.

| MingDynasty a răspuns (pentru LPCTSTR):

Se face educatie civică si religia e importantă plus că ne măreste medile, luăm 10 pe gratis.

| Anuket a răspuns (pentru MingDynasty):

happy hilar, dar mie nu mi-a mărit-o, mai bine renunțam la ea, dar n-am știut dinainte cum va fi.

| LPCTSTR a răspuns (pentru MingDynasty):

Sincer sa fiu, am conspectat putin pe situatie si am ajuns la concluzia ca media aia marita nu compenseaza cu traumele orelor cu o fanatica si scarba mea pentru religie si istoria ei.
La o adica, nu consider ca daca in locul religiei exista o alta materie din clasa educatiilor, n-ar fi la fel, tot materie de umplutura ar fi fost considerata si profesorul ar fi fost la fel de indulgent. Profii mei de la toate materiile de umplutura din liceu din toti anii au inteles, si daca nu-ntelegeau, ii foram sa inteleaga.

| Anuket a răspuns (pentru LPCTSTR):

Pentru religie se poate face cerere la începutul anului ca să nu faci materia, elevii ar trebui să aibă inițiativa, da' îi țin notele de 10.
Totuși nu ar mai trebui să se creadă că toți profesorii de religie dau 10 laughing căci nu este așa.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Anuket):

Ce vorbesti?! La mine, cand eram in liceu, numai intr-a 9-a, la inscriere, puteai face cerere si nu in fiecare an, ca eram demult scos de la ora fanaticei aleia daca ma lasa scoala ...si de-al dracului nici ea nu ne lăsa... ne-au lasat 2 profe de engleza ca puradeii clasei faceau ca veniti din jungla, dar aia de religie neam!, si tot aceeasi erau.

| Anuket a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu știu când ai fost tu în liceu, dar eu spun cum era când am făcut eu și a fost la toate liceele, se pusese asta când eram în a XI-a, plus că și la generală când eram în a VIII-a se băgase cererile pentru fiecare an ca să faci această materie.

| halogen001 a răspuns:

Da. Ar fi un lucru foarte bun care ar imbunatati starea de sanatate.

| Zuzu1991 a răspuns:

Rrrrright, vise UDE
nu spun ca nu ar trebui, chiar ar trebui si ar fi deosebit de folositor pentru copii... DAR
sa nu mai cumpere aia mici de la McDonalds si sa dea faliment o afacere de miliarde?!?
continua sa visezi tongue

| Apokales a răspuns:

Daca se fac precum celelalte materii prin memorare si ascultare ca si un papagal, atunci nu.

| Dragosdoar a răspuns:

Da,ar trebui neaparat. Deja vad ca oamenii se opresc din ce in ce mi mult la patiserii si shaormerii...si ma mai inttrebam cum se face ca gasesti patiserii la tot pasul in capitala. daca au profit

Răspuns utilizator avertizat