| DenisaNicoletaG a întrebat:

Buna, TPU! >8-
Ce parere aveti de baietii care se epileaza pe picioare?

57 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Homosexuali

| RAY a răspuns:

Eu personal nu judec pe nimeni,nu e ok sa judeci aproapele, dar eu unu nu as face asta,ma simt ok cu el,ma simt masculin, la fel si barba eu o las, ca asa e natural, daca in cursul evolutiei umane nu a disparut complet parul de pe picioare inseamna ca are o semificatie, din pacate numai avem blana, ce nu as da sa am o blana acum iarna

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Ai barba, RAY?
Daca ai avea blana, daca am avea blana, daca femeile ar avea blana, unde ar fi fost toata frumusetea modei? In blana? happy

| RAY a răspuns (pentru cristi202):

Dragul meu inca astept sa creasca, am mustata

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De 'epilatul' pe burta vorbeam mai jos, il practic, ca sunt prea inzestrat, si nu imi place aspectul de maimuta.
Dar de pe picioare nu l-as da jos.

| Drimmero a răspuns:

Cat timp sunt sportivi, in speciali fotbalisti e ok,, dar atata timp cat vor sa se dea dupa 'moda' nu ii vad intocmai bine.

| T0T a răspuns:

Nu obișnuiesc să mă uit după picioarele tipilor deci nu am niciun fel de părere. Tu dacă ești straight ești mai în măsură ca mine să ai o părere.

| DenisaNicoletaG explică (pentru T0T):

Tu crezi ca eu ii dezbrac ca sa vad daca au par sau nu? Se observa si pur si simplu e o intrebare doar.

| T0T a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Că tu nu ai văzut niciodată băieți în pantaloni scurți.
Tu ce părere ai, că m-ai făcut curios.

| DenisaNicoletaG explică (pentru T0T):

Am vazut si sunt foarte draguti si sexy.
Pai normal nu ar trebui sa se epileze, dar poate sunt unii care se simt complexati de parul acela si mna. Parul acela le da o doza de masculinitate.

| T0T a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

E aiurea să te simți complexat cu el, până la urmă e ceva natural. Cred că e mai mult o chestie de preferință. Oricum sunt destule fete care sunt atrase de metrosexuali. Sau poate ei cred că prin epilare se îngrijesc așa cum multe fete cred la fel despre epilare și machiaj(deși e ceva în plus, numai îngrijire nu o văd).

| DenisaNicoletaG explică (pentru T0T):

Cunosc baieti care sunt complexati de asta. Ma rog, eu v-am intrebat pe voi, nu voi pe mine laughing

| T0T a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Wtf, să fie complexați de asta? De ce? Asta chiar nu am mai auzit-o, e ceva nou. Merci că mi-ai deschis noi orizonturi.

| DenisaNicoletaG explică (pentru T0T):

Pai ce ma intrebi pe mine? Eu mi-au spus ca sunt complexati, ca le e rusine sa vada oamenii ce au acolo. Cu placere laughing kiss

| T0T a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

" Ce au acolo" de parcă cine știe ce ar vedea laughing

| andreia67 a răspuns (pentru T0T):

Pai natural e si la fete, daca toti ar merge pe natural ar fi concurenta la cine il are mai des. Sigur ca e vorba de preferinte dar pana de curand preferinta era doar una, la baieti "cat a lasat dumnezeu" la fete "daca se poate, neted ca-n palma". Parerea majoritatii vad ca e "daca sunt cateva fire acolo e sexy, daca e blana ursului mai bine fara deloc". Epilarea de masa e o chestie relativ recenta (sec. 20), tine tot de moda, a prins mai repede la femei decat la barbati din 2 motive: 1. Ala cu "rabda baba la frumusete" si 2. Faptul ca la femei parul e mai subtire si mai usor de smuls decat la barbati + toleranta la durere e mult mai mare la femei decat la barbati.

| T0T a răspuns (pentru andreia67):

Știi cum se zice..."idealul meu în viață îi femeia cu mustață"

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Bine ca p-asta o recunosti fara impotrivire, bwhahahaha

| JackR a răspuns (pentru andreia67):

Vorba poetului:

"Si parul ii curgea in plete,
Dar nu pe spate, ci pe ghete!
C-avea un par ca un fuior,
Dar nu pe cap, ci pe picior!"

| relian a răspuns (pentru JackR):

laughing asta da e tare de tot, pai sa vezi asa unu tot sa placa la femei )) ma amuzai bine de tot.De unde ai luat chestia asta? E buna sincer, nu pot sa evaluez de aia am scris aici.laughing

| DenisaNicoletaG explică (pentru T0T):

Eu le-am zis sa nu se mai simta nasol din cauza asta, dar mnah, fiecare cu parerea lui happy

| LoveSleep a răspuns (pentru T0T):

Tu ești straight? Wow, nu știam. Felicitări! De când?

| T0T a răspuns (pentru LoveSleep):

Dintotdeauna. Se pare că am greșit că ți-am dat speranțe sad Lasă, are balta pește.

https://imgur.com/a/eiI84

| GabiDumitrescu a răspuns:

Gay, gay, GAY! Daca e atlet si are nevoie sa fie aerodinamic, inteleg. Altfel, e gay.

| relian a răspuns:

Ce parere una buna bineinteles laughing unia pur si simplu se simt mai bine asa fara par.Vad unia deja au si clasificat oamenii care se epileaza ce sunt laughing deci sa inteelg ca aia din reclame care is epilati mai ceva ca femeile is gay frumos laughing Si eu ma epilez nu pe picioare peste tot laughing ca idee folosesc o masina trimer f silentioasa si f buna ca te poti si barbieri cu ea si dau jos tot mararu crescut, asa la cateva luni, deci va asigur ca nu-s gay laughing Dupa cateva zile parul creste asa nitel se vede mic foarte frumos si ingrijit laughing, mai vezi cate unia le iese parul di nas, la unia le cresc sprancele de zici cas tauri laughing pai cei aia frate sincer un barbat asa cu latesi cum am spus ceara daca nu este el, dara sigur pare neingrijt.Asta mi-au spus-o multe fete, femei mai bine spus nu fete din astea de dealde 12 -15 ani laughing si eu eram la fel cu marar pe corp, nu e mare la mine chiar este ok dara au zis frate mai da si tu mararu ala jos laughing si la sub brat il dau mereu.Ce am observat ca marau de la brat daca il tii transpiri f usor, pe cand fara nici o problema, nu mai transpiri nu mai mirosi, parca te simti mai usor. Apropoo imi tai si unghiile de la picioare si sincer te simti mai usor mai curat laughing deci nu-s gay, stau mai tot timpul cu ceva marar dara ca si cum ai avea dealde 18 ani ceva micut asa frumos.Si cu barba de 2-3 zile asa crescuta toate femeile is impresionatese uita, le place.Ce am spus e ce zic femeile, parerea lor.Bine acum daca e sa vorbim de adolescenti aia oricum nau macar nici puf laughing

| DenisaNicoletaG explică (pentru relian):

Doamne laughing Ce raspuns, ai integrat tot aici laughing

| relian a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Am spus ce se cauta, ce place la ora asta in domeniu barbati laughing deci ce plac femeilor nu fetelor de 12 ani. Unia se pare is in urma rau, stau la stadiu de pestera, aia e treaba lor.Ma intreb daca un barbat care xe epileaza unia spun car fi gay, de ce naf fi gay si unu care se barbiereste? care ar fi diferentalaughing fiecare cat poate duce vorba aia, atat pot atat gandesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

"ce place la ora asta in domeniu bãrbati"
Deci tu esti doar ce te defineste lumea din jur, inteleg ca te ingrijesti si sincer nu ma intereseazã unde te razi tu.
Dar sã incerci sa fi tot timpul in pas cu moda, ce se poartã, ce dã bine in ochii lumii sunt cam gesturi feminine. Tu nu esti Gay este mai rãu, nu ai bile sã iti definesti tu un stil al Tãu.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu tea invitata nimeni la masa amice, stai in banca ta, raspunde celui care intreaba, nu comenta ce raspund altii.Esti cumva comentataor? Vrei sa stii adevarul? Puti aia este, daca ai par pe tine puti laughing sa nu zic mirosi urat.Du-te si te miroase si dupa mai discutam laughing Tu te barbieresti? Daca da atunci esti gay, asta e clara, pentru mine daca tu te barbieresti esti gay pricepi? Ok daca ai priceput si nu ai nevoie de desen esti un gay in regula laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Imi place logica dacã ai pãr puti, si fetele dacã au pãr pe cap put?laughing, tine doar de ingrijirea Personalã. Si vorbind de picioare nu vad de unde ar veni mirosul. Esti prea frustrat omule, ce ai cu gay... poate ei se rad mai des intre picioare, ca si baietii normali cã na mai intra ceva pe acolo.

Si da ma barbieresc mai mult pe fatã decat pe picioare asta sigur.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci esti gay e clara, dupa rationamentul tau oricine da parul jos de pe corp si este barbat este gay, ceara tu ai spuso.Nus frustrat cum spui,dara de alta data cand mai faci pe cineva gay ar fi bine sa tii afirmatiile astea pentru tine. Daca e parerea ta personala atunci tine-o acolo, pentru ca daca scoti gogosile astea afara nu faci decat sa jignesti oamenii aia faci. Daca totusi nu te poti abtine spune ca parerea ta, ca asa crezi tu, ca tie nu-ti place si bla bla, Nu veni tu sa etichetezi esti gay, nau ai bile.Despre care stiluri vorbesti man? Nu stiam ca trebuie sa ai un stil anume,de care stilu smuls sau care?laughing
Vad spui ca te barbieresti pe fata mai mult decat pe picioare,cu alte cuvinte te razi si pe picoare dara mai rar laughing
Mda ma lamurii, stai linistit si am spus puti daca ai papr, dara nu am spus pe picioare, de ex daca ai par la subrat si este vara si e f cald ytranspiri, si daca stai asa puti te asigur, hai sa nu zic puti mirosi.Mai ales is unia care transpira f repede si nu stau aia cu tricouri dupa ei cu camasi si miros, te asigur. Daca tu nu ai intilnit asa oameni afla ca is destui. Daca muncesti vara si esti afara si ai marar la subrat destul o s-a transpiri la greu si vei mirosi. Daca tu nu stii cei aia munca, daca esti pustan normal nai de unde stii astea.De aia f multi oameni se epileaza la subrat asta asa sa stii si tu, iar aia care nu se epileaza miros, mai ales aia care stau pe afara vara.Nu m-am referit numai la picioare strict, comentu meu a fost despre toate, picioare, zone mai stiu eu de care, si etc. Logica mea e ok, ar fi cazul sa mai si gandesti inainte sa dai drumu la vrabii pe aici.Numa bine.

| zurick a răspuns:

Niciuna. Fiecare cu ciudateniile lui.

| GoldenZenith a răspuns:

Niciuna. Mi-e mai mult decât indiferent.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

E problema lor personala. Daca ei se simt mai bine asa cine sunt eu sa-i judec? Daca nu se rad ci se epileaza cu ceara sau epilator atunci chiar sunt curajosi, prietenii stiu de ce.

| CleanHeart a răspuns:

Sunt baieti ingrijiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere se numeste metrosexualitatea masculina.
Inteleg in anumite zone pentru ingrijire si pe burta/piept/spate dar cand ajung la picioare si mâini atunci e de rãu

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti se pare ok sa nu ai par pe piept? Geez... unde s-a mai ajuns cu pixdificarea asta... sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi plac.

| Yasmin875 a răspuns:

Eu cred că acei băieți ori sunt metrosexuali, ori gay.

| Roxin a răspuns:

Bună!
Eu nu o fac. O singura data am facut asta la cerința unei tipe si am regretat. Sa rămânem totusi ceea ce suntem, zic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxin):

Deci ea face legea in ceea ce esti tu laughing super frate pãi daca continuãm asa devenim mai ceva ca ele.
Nu am nimic cu tine, am o problemã ca esti mangina

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

O sa deveniti niste fete cochete laughing

| Roxin a răspuns (pentru anonim_4396):

Recitește răspunsul meu. A fost o data ca niciodată. happy

| DenisaNicoletaG explică (pentru Roxin):

Cum de ai facut asta? Cum te-a facut sa indepartezi parul?

| Roxin a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Am vrut sa evit o cearta si sa vad daca imi e Ok. A fost prima data cand am facut asta.

| August99 a răspuns:

E complet normal sa se epileze daca nu le place cu par. lol

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Nimic nu imi da dreptul sa judec sau sa imi fac o parere despre ce face o persoana cu propiul corp atat timp cat nimeni nu e ranit.

| Fumiko a răspuns:

Ala nu mai este barbat, asta cred eu.Adica lor le sta bine cu par pe picioare sau nepensati...

| YellowAngel a răspuns:

Depinde cat de mult par au pe picioare.
Adica daca e sa aiba blana atunci ii inteleg.
Dar ce parere ai de baieti care isi fac sprancenele?

| DenisaNicoletaG explică (pentru YellowAngel):

Tot aceeasi chestie, daca chiar e nevoie si este extrem de mult par, da, dar daca nu ai, nu vad de ce te-ai pensa.

| YellowAngel a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Sti tu... pe invers

| GaZa1994 a răspuns:

Buna! Si eu cred ca au trăsături de gay făcând asta dar cel mai bine e sa ii intrebam pe cei ce o fac de ce o fac. Sunt curioasa. De altfel, presupun ca sunt femei cărora le plac părul de pe picioarele iubitiilor lor. Deci de aia si zic ca sunt trăsături gay. Unul trebuie sa fie mai feminin decât celălalt cum si la lesbiene, una trebuie sa fie mai bărbătoasă decât cealaltă.

| DenisaNicoletaG explică (pentru GaZa1994):

Ce raspuns laughing Imi place rolling on the floor)

| Radu211 a răspuns:

Curvulite masculine smrfmlm

| RaduNovac1997 a răspuns:

Sunt mai multe raspunsuri pentru ca este g pentru ca face sport si