| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU acum 5 minute mama mea se dusese la geam la ea im camera si ghiciti ce face. Deparca nu stiam tragea perdeaua si fuma am inceput sa plang.Varog ajutati-ma sunt foarte suparata dupa ce a facut macarr sa imi spuna ca fumeaza. crying crying crying crying

12 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

happy esti un copil inca.
Adultii fac multe lucruri pe care tu le consideri acum aiurea, dar ideea e sa nu faci o drama din asta.
Peste cativa ani o sa-ti fie dor de perioada asta, cand ti se pare o tragedie si faptul ca unul din parinti fumeaza.

| William a răspuns:

Daca vrei sa se lase de fumat poti sa o arzi pe gat sau in ochi cu tigara.winking

| Jodelle a răspuns:

Stii, mai mult de jumatate din populatia acestei mirobolante planete fumeaza laughing Deci nu e nimic ciudat in asta asa ac nu trebuie sa te crizezi, si aii mei fumeaza, nu e sanatos dar asta e rolling eyes

| MCRgurl a răspuns:

Pe bune acum,ai exagerat, parintii mei crezi ca nu fumeaza? fumeaza de rup! dar nu comentez, asa vor ei, asa se simt bine, te-ai suparat ca nu ti-a spus dar totusi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ea mi-a zis ca fumeaza ca ea tine dieta de slabire nu mai mananca porumb nu stiu ce 2 sptamani si ca sa i fie mai bine ea fumeaza 2 saptamani minte?

| Gogu06 a răspuns:

Lumea mai fumeaza sa stii, nu trebuie sa faci un capat de lume pentru asta.

| anonim_4396 explică (pentru Gogu06):

Tata nu a fumat nici o data si nici nu o va face mama a fumat dar s-a apucat dinnou.eU MA gandesc sa i zic lui tata dar poate si tata stie de asta poate ma minte si el ce ziceti.Sa-l intreb?

| Gogu06 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atat timp cat nu fumeaza un pachet pe zi nu ar trebui sa existe nici un fel de problema cu cat o constrangi mai mult tu sau tatal tau cu atat va fuma mai mult si mai des.

| Ando1dul a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea. Daca nu ti-a spus si se ascunde de tine(poate si de altii)poate o supara ceva.Sti cum e romanaul mai bea de suparare(in cazul tau fumeaza). FUNDITA?

| 1DobreMihai1 a răspuns:

Pai si noi ce vrei sa-ti rezolvam?

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Pai...adu problema asta intr-un subiect de vorbit cu mama ta.Dar nu o intreba deca fumeaza ci doar ce zice daca si tu ai face-o, sau ce crede despre acest gest, apoi spune ca ai simtit miros de fum prin casa si s-o intrebi de unde pana vezi ca se simte vinovata si apoi o intrebi.NU MAI PLANGE!

| anonim_4396 explică (pentru vnvrgvskjdv):

EA zZICE SA NU vb despre asta ca e problema ei si ca nu ma priveste pe mine.