| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua zile am avut un vis ciudat... Ma gandeam ca cineva imi va putea explica. big grin
Eram acasa la bunicul meu in fata curtii, iar la un moment dat a iesit tatal meu, zicandu-mi ca trebuie sa plec. [nu mai tin bine minte, voi reproduce esentialul].
Eram intr-o masina cu un baiat, care parea a fi 'opusul' meu, daca ma intelegeti, adica eu intr-o alta dimensiune big grin sau alta viata. El conducea, eu stateam in dreapta. Era frumos, avea parul blond, ochii... caprui. L-am intrebat cum il cheama, si ii era rusine sa imi raspunda. I-am spus cum ma cheama pe mine, si el a zis ca si pe el il cheama la fel. [cel mai uimitor lucru].
Mai tarziu eram amandoi intr-o benzinarie. Am coborat amandoi, iar cand eram la intrare l-a sunat cineva. Nu stiu cine.
Stiu doar ca nu am facut plinul, nu am intrat in benzinarie, ci ne-am intors la masina si am vazut ca banii pe care ii aveam nu mai erau acolo. Dupa putin timp m-am trezit...

Stiti ce reprezinta? Urgent! Multumesc anticipat.

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Răspunsul numai tu poți să ți-l dai. E în subconștientul tău.
Caută-l, fă niște legături, asta în caz dacă ele există.
Visul a fost creat de mintea ta, unică și specială, și ar fi greșit, cred eu, să tragi peste el/ea niște tipare universale, din topor și care se bazează mai mult pe superstiții, nu pe explicații logice, care țin de psihologie, simbolistica personală...

P.S. Nici nu ți-am citit întrebarea. Ar fi timp pierdut.
Când este vorba de un vis și ții neapărat să-l "traduci", să-l asociezi cu ceva, răspunsul e în tine.
Și numai un bun psiholog, stând de vorbă cu tine, îl poate pescui de acolo, cunoscându-ți viața, obiceiurile, felul tău de a fi, modul de gândire... Sau tu, de una singură.

| harciog a răspuns:

Masina este necaz in vis, iar baiatul este natura necazului tau el aflinduse totusi in inima ta ceea ce nu prea coincide cu optiunea parintilor.Asadar esti in dilema nestiind ce sa alegi.Recomand calea de mijloc.

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Raspunsul tau... critic, la propriu. Esti in domeniu? Tot ce ai spus tu coincide cu viata mea in afara de chestia cu "optiunea parintilor". Cum adica, "calea de mijloc"?

| harciog a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,raspunsul meu ia-l doar ca atare si cum vrei.Nu-s nici in domeniu nici nu urmaresc vreo coincidenta.S-a nimerit, doar atit.

| zuzualina a răspuns (pentru anonim_4396):

Zi ca ei si fa ca tine

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Harciog face pe modestul, dar el este chiar profet si mare ghicitor, cel mai mult ghiceste in testicule clocite, zeama de cleste si praf de tobă.

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Aferim dom'Hombre.Nu e ghiceala atunci cind omul iti da directia singur, dar problema cu testicolele clocite m-a cam pus pe ginduri.N-am ajuns inca acolo dar nici n-am nimic impotriva celorlanti care au ajuns.

| faramatania a răspuns:

Nu stiu ce reprezinta, dar bine ca nu erati intr-un(ATM), daca nu ai vazut filmul"ATM", ti-l recomand.

Răspuns utilizator avertizat
| ThePoet a răspuns:

1. De ce e urgent?
2. Cum sti tu ca baiatul ala era opusul tau? Asta ai realizat in vis sau dupa?
3. In ce parte a noptii/a somnului ai avut acest vis?
4.Mai sus n-ai zis nimic de bani ci numai la sfarsit. Care e legatura?

Poate fi un vis premonitor, sa stii, dar trebuie sa respecte regula acestor vise.

| anonim_4396 explică (pentru ThePoet):

1. Nu trebuia sa scriu asta.
2. Am realizat in vis.
3. Nu stiu dar cred ca spre dimineata.
4. Ii aveam de la inceput, am uitat sa spun.

Nu cred ca e un vis premonitor pentru ca nu stiu niciun baiat care sa corespunda celui din visul meu. In plus, nu ma urc in masina cu oricine, dar imi place ca desfaci firul in patruwinking

| ThePoet a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am pus intrebarea 3 ca sa imi dau seama sau sa fac diferenta. Am facut mai demult un studiu despre vise premonitoare pentru ca ma pasioneaza si am citit mult Freud. Pot sa spun ca am avut si eu un vis similar cu al tau si s-a dovedit a fi premonitor, dar al meu respecta regula de baza si aceea e ca acest vis se petrece in prima parte a somnului, la ora la care se doarme cel mai adanc in noapte.

Visul tau, fiind un vis de dimineata are sanse foarte slabe sa aiba vreo reprezentare sau vreo insemnatate si asta ti-o spun din proprie experienta. In mod normal daca cineva iti spune sau iti propune ceva si tu accepti inseamna ca vei intalni in viitorul apropiat o asemenea situatie in care tu vei lasa te la tine si vei face precum iti spune altcineva, din ce stiu eu. In rest nu exista semne concrete in visul tau. Sunt tot felul de imagini (indiferent daca impresionante/importante pentru tine sau nu) pe care subconstientul tau le-a stocat in timp.

| zuzualina a răspuns:

L-ai visat pe sotul tau bogat happy

| Gamerita a răspuns:

laughing stai linistit..fiecare am avut vise din astea ciudate.ce ai visat tu ti-a aratat cum vei fii u in viitor..si e ff bine..adica daca in vis totul era OK, inseamna ca vei avea o viata buna big grin oricum stai linistit e de bine :* funda? big grin

| TotEuMa a răspuns:

Intra pe visele.ro daca nu ma insel este acolo un blog unde poti pune intrebarea asta. poate iti rasp acolo cineva calumea talk to the hand. sper ca te-am ajutat

| daryaalesia a răspuns:

Asta chiar e ciudat, apropo scuze dar chiar nu stiu!