| crazydeea a întrebat:

ajutoor! sunt dependenta de net! ce as putea face in privinta asta? de exemplu aseara nu am dormit deloc! funda daca reusesc sa sting laptopul si sa ma pun la nani! crying

9 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Depinde doar de tine. incearca sa iesi si prietenii, stai cu parintii mai mult.

| MagicSmile7 a răspuns:

Cauta-ti alte ocupatii, mai iesi la o plimbare, ocupa-te cu sportul. De obicei miscarea este foarte eficienta, nu o sa ai suficient timp sa te gandesti la internet. Apoi cand revii la starea normala, organizeaza-ti timpul, lucreaza cu talentele, aptitudinile tale, progreseaza!

| xXdoareuXx a răspuns:

Sincer nu stiu cum te-as putea ajuta...e bine daca sa zicem ai sta pana pe la 12- 1 noaptea si daca inca mai simti nevoia sa stai poti sa stai in pat sa asculti muzica.

| LarisaOana a răspuns:

Incearca sa te recompensezi. De exemplu, iti pui in minte ceva de genul: Daca saptamana asta stau doar 2 ore/zi pe net, o sa merg de 2 ori pe luna la coafor, nu o data. E doar un exemplu happy

| cristiiiiiii a răspuns:

Gaseste-ti alte activitati cu care sa iti ocupi timpul. iesi cu prietenii in oras de exemplu. Doar cu vointa poti reusi ceva

| Juleuuss a răspuns:

Rămâi dependentă.

| danyshatAT a răspuns:

Pai gasesteti si alte obiceiuri sa nu te mai gandesti acolo

| CristinaForTPU a răspuns:

Buna!
gandeste-te mai intai ca dupa vei fi rupta de realitate. se imbolnaveste de la calculator, stiu un vecin acum are mari probleme din cauza calculatorului.
Ai grija sa nu fi bolnava.
Lasa-l dracu de calcilator... scuze pentru injuratura dar nu e bine sa-ti faci rau cu mana ta.

Succes!
Dai funda?

| Pissic a răspuns:

Incearca sa.ti gasesti o ocupatie, ceva care sa.ti placa si sa te faca sa uiti un timp de netwinking sunt sigura ca vei reusi