| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani si am un iubit care are 16 ani. Eu sunt virgina, dar el nu mai este. Nu m-a pus sa fac nimic din ceea ce nu voiam eu. numai ca atunci cand ma saruta imi pune mana pe sani, pe fund si in zone mai intime. Mie nu imi placeau chestiile astea dar de data asta ma simteam chiar bine cand faceam asta. Ce ziceti, e bine daca fac asta? adica atata timp cat nu ajung cu el in pat (ceea ce nu vreau!) mie mi se pare ok. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Cred ca 13 ani e relativ o varsta frageda pentru a face "prostioare" E bine ca inca nu vrei sa faci pasul catre a face sex insa din punctul meu de vedere baiatul exagereaza. Pe sani si pe fund e ...sa zicem acceptabil, in zone mai intime insa, atat timp cat nu ai de gand sa faci sex cu el e bine sa nu-l lasi sa te atinga fiindca baietii se infierbanta repede si in valtoarea momentului s-ar putea cumva sa te convinga si apoi sa regreti. Deci daca tu simti ca e ok sa te sarute intens si sa te mangaie, ok, insa si asta are o limita.

Cred ca tinerii ar trebui sa se gandeasca la sex abia dupa varsta de 16 ani. Si cum baietilor li se urca mult mai tare hormonii la cap si mai ales ca-i cu trei ani mai mare ca tine, nu poate nimeni sa-l invinovateasca de faptul ca-si doreste mai mult. Intr-un fel e si vina ta, ar fi trebuit sa iti alegi un prieten mai aproape de varsta ta. Imi pare rau sa-ti spun ca in marea majoritate a acestor cazuri baiatul nu va astepta fata nici macar un an de zile daramite mai mult si va cauta sa-si satisfaca dorintele in alta parte.

Daca insa te iubeste cu adevarat ...asta-i alta poveste, insa deja se vede ca-i incins rau si mi-e ca va gasi o metoda sa te convinga si pe tine.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Veti avea timp si pentru astea.Nu va mai jucati cu jucarii destinate adultilor.Veti gresi la un moment dat si veti patimi.Traiti-va copilaria.Peste multi ani va veti dori sa fiti iar copii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Nu sint normale astfel de manifestări, deoarece făcînd asa veti ajunge repede in pat, deoarece amindoi vă excitati, terminati cu prostiile astea, la 13 ani chiar nu vă stă capul la lucruri seriose? Chiar nu vă interesează școala, cartea? Vă arde de sex?

| Seepty a răspuns:

Si mie mi se pare normal sa-ti puna mana, dar cat timp nu iti cere sa te culci cu el sau sa faci sex e ok.