| cristi4455 a întrebat:

Buna,TPU, am 16 ani si vreau sa stiu daca pot comanda suplimente nutritive (proteine) de pe site-ul "myprotein" in ciuda faptului ca sunt minor, am citit politica site-ului lor si am vazut ca in mod normal nu as avea voie ca si persoana fizica sa comand ceva de pe site daca nu am 18 ani, dar am un prieten care a putut comanda, el avand tot 16 ani, acum nu sunt 100% sigur ca a spus adevarul, dar am nevoie de un raspuns urgent, vreau sa stiu daca exista cinsecinte in cazul in care as efectua o comanda, iar curierul ar vedea ca sunt minor, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Florin_Leca_1973 a răspuns:

Da, poti folosi proteine, dar nu in cantitate uriasa. Cei de la myprotein.ro sunt obligati sa spuna ca nu e recomandat minorilor deoarece asa este legea. Si in plus curierul nu are nicio treaba cu cati ani ai daca esti minor, el doar isi face treaba. Iti spun din experienta, pentru ca eu am 15 ani si folosesc de vreo 3 luni proteine si suplimente de la myprotein, fara niciun efect advers sau negativ, deci iti poti cumpara cu incredere, dar mai intai intreaba pe cineva cu experienta de ce suplimente ai nevoie, nu lua asa de capul tau laughing

| cristi4455 explică (pentru Florin_Leca_1973):

Iti multumeac foarte mult pentru raspuns, m.am documentat foarte mult ve tip.de protene trebuie sa iau si in ce masura, eu sunt un tip ectomor, deci am nevoie de niate gainere, multumesc inca o data, daca as fi putut funda, ti.as fi dat, dar din pacate nu pot, sunt nou pe acest sote

| cristi4455 explică (pentru Florin_Leca_1973):

Aa, vad ca pot da funda, scuze, nu am stiut