| TonyTZu a întrebat:

Buna TPU am auzit ca in 2013 va veni un cutremur in Romania in toata tara de 7, 1 grade pe scara rrihter daca da atunci cand va veni in ce luna/ zi? Cel mai bun raspuns o sa primeasca fundawinking

Răspuns Câştigător
| Andwta a răspuns:

Da am auzit si cred ca este o afirmatie falsa. Mereu spun ca este cutremur si se dovedeste ca nu e, doar o eroare. In tara noastra nu prea sunt cutremuri de exemplu in N tari. Sper ca te-am ajutat. Ciao!

| TonyTZu explică (pentru Andwta):

Mersi stiam ca nu va veni dar am vrut doar sa vad ce parere au si alti

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit. Nimeni nu poate prevedea un cutremur. Din contra: multi zic ca anul asta au fost multe cutremure mai mici si scoarta pamuntului s-a descarcat si sa-r putea sa nu mai vina nici unul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cutremurul este ca un test neanunţat la matematică în clasele de liceu, vine deodată, te ia pe nepregătite, te face să intri în panică, durează puţin, deşi tu ai senzaţia că ţine ore întregi, se termină brusc şi toţi supravieţuitorii încearcă să iasă de sub dărâmături, unii mai având nevoie şi de ajutorul altora. Câţiva vor scăpa cu răni minore, alţii vor simţi şi replicile acestuia, iar unii, pur şi simplu, vor rămâne cu sechele de lungă durată.