| anonim_4396 a întrebat:

am citit pe net ca sarea combinata cu ulei de masline este foarte bun pentru tenul acneic.
Asa este? Si daca da, in momentul in care dau cu pasta facuta din sare si ulei, nu ustura de la sare?

Multumesc mult!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ti-as recomanda sa te faci cu asa ceva si nu te astepta la rezultate

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu cred ca este bun acest tratament, ar incarca tenul. Mai bine du-te la o farmacie si cumpara-ti o crema sau du-te la un doctor dermatolog.
*-*

| anss23 a răspuns:

Eu zic ca asa un amestec mai rau ar infecta un ten acneeic, mai bine cumpara o crema de la farmacie si da-te cu ea de 2 ori pe zi, pe tenul curat.

| andreeaviviana a răspuns:

Am deja de la farmacii. Si nu isi mai face niciuna efectul. sad

| anss23 a răspuns (pentru andreeaviviana):

Atunci s-ar putea ca(,) cauza sa fie interna.Du-te la un dermatolog pentru o consultatie.

| andreeaviviana a răspuns:

Faza e ca de 4 ani doar ce-mi zic dermatologii fac straight face..si nimic.