| Dulc3amarui a întrebat:

am lipsit de la scoala din cauza ca am mers cu parintii la spital, pentru bunicul meu care are cancer.Pe noi ne lasa sa aducem scutiri scrise de parinti.Intrebarea mea este ce ar putea parintii mei sa scrie pe bilet? Nu ca am fost bolnava, legat de situatia cu bunicul din spital.Cateva idei va rog

2 răspunsuri:
| giulia890 a răspuns:

Zi-le sa scrie asa : ''Am crezut ca e duminica '' big grin.Lasand gluma deoparte.zi-le sa scrie ceva cu ''probleme in familie''.

| justAboy90 a răspuns:

Sa scrie asa:"Doamna Diriginta/Diriginte Subsemnata "numele", mama elevei "numele"Va rog sa motivati absentele fiicei mele din data de "data" deoarece am avut o problema in familie.Va multumesc anticipat, Eventual mama ta poate lasa un numar de telefon sa fie sunata pentru detalii de diriginta ta sau daca are numarul dirigintei sa o contacteze!