| Adela69 a întrebat:

AM o foarte mare problema! Miercuri (28 martie) este o excursie.Eu am ciclu.Mie mi-a venit luna trecuta pe 22, cam cand ar trebui sa imi vina din nou?! Mentionez ca nu prea am il am regulat..Va rog ajutor! 11 ani

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu il ai regulat, spune-ne macar cat au durat ultimele 6 cicluri menstruale, ca sa ne putem da seama cam cat dureaza la tine un ciclu menstrual (28 de zile, mai mult, mai putin).
Oricum, poti merge linistita in excursie, foloseste niste tampoane mai mari (always night) si mergi la toaleta ori de cate ori opriti (si schimba-ti tamponul, chiar daca in clipa aia nu e imperios necesar). De-a lungul vietii tale vei face multe lucruri in timpul menstruatiei: excursii, nunti, inmormantari, examene grele, etc