| Alyna_6570 a întrebat:

Am o intrebare: daca esti pe un drum cu circulatie in ambele sensuri si vrei sa intri in curtea casei, evident fara a incurca circulatia, nu ai voie sa treci peste linie DISCONTINUA, (adica INTRERUPTA ) pentru a intra in curte? ci trebuie sa mergi pana gasesti un sens giratoriu sau un loc unde poti sa intorci? rog sa raspunda doar ce-i care au raspunsuri pertinente...

Răspuns Câştigător
| eXtreme21 a răspuns:

Bună!
Pe linia discotinuă poţi trece, doar pe linia continuă nu poţi! De abicei linia continuă este marcată doar în curbe.
Sper că am putut să te ajut.